Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 15°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

MOST W BORUSOWEJ GOTOWY PRZED BOŻYM NARODZENIEM

Trwają ostatnie prace przy przy budowie mostu na Wiśle w Borusowej. Przeprawa ma połączyć województwo małopolskie ze świętokrzyskim.

– Planujemy, że w połowie grudnia na moście pojawią się pierwsze samochody – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Dawid Gleń.

Prace na moście w Borusowej dobiegają końca. Na dzisiaj to około 90 procent w robotach drogowych i 98 procent robót mostowych. Planowane zakończenie prac to jest początek listopada. Do połowy listopada wykonujemy obciążenia próbne na tym moście i dzień po tym składamy wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Planujemy, że ruch zostanie puszczony w połowie grudnia tego roku.

Przeprawa ma 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Na moście powstają też chodniki i ścieżka rowerowa. Nowy przejazd będzie alternatywą dla drogi krajowej nr 73, skróci też przejazd z Tarnowa do Kielc, a także Warszawy.

Inwestycja pochłonie łącznie ponad 53 miliony złotych, z czego połowa pochodzi ze środków Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: RDN Małopolska

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.11.2020 r.

Trwają ostatnie prace przy przy budowie mostu na Wiśle w Borusowej. Przeprawa ma połączyć województwo małopolskie ze świętokrzyskim. – Planujemy, że w połowie grudnia na moście pojawią się pierwsze samochody – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Dawid Gleń. – Prace na moście w Borusowej dobiegają końca. Na dzisiaj to około 90 procent w robotach drogowych i 98 procent robót mostowych. Planowane zakończenie prac to jest początek listopada. Do połowy listopada wykonujemy obciążenia próbne na tym moście i dzień po tym składamy wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie. Planujemy, że ruch zostanie puszczony w połowie grudnia tego roku. Przeprawa ma 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Na moście powstają też chodniki i ścieżka rowerowa. Nowy przejazd będzie alternatywą dla drogi krajowej nr 73, skróci też przejazd z Tarnowa do Kielc, a także Warszawy. Inwestycja pochłonie łącznie ponad 53 miliony złotych, z czego połowa pochodzi ze środków Województwa Małopolskiego.   Zdjęcia z wydarzenia               Źródło: RDN Małopolska Wprowadzenie: Marcin Janowiec 02.11.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe