Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
27 września
temperatura: 14°C
wiatr: 8,0 km/h
opady: 0,0 mm

Odwiedziny Mikołaja w Centrum Kultury

W Gręboszowie mieszkają wyjątkowo grzeczne dzieci. Dowodem na to były odwiedziny Świętego Mikołaja, który pomimo, że niestrudzenie od 6 grudnia rozwozi prezenty, nie zapomniał o małych mieszkańcach naszej gminy, które 9 grudnia czekały na niego w Gminnym Centrum Kultury. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ nie każdy ma okazję spotkać go osobiście. Przybycie Świętego Mikołaja jak zwykle wywołało wiele emocji i szczęścia. W tym roku chciał on zobaczyć jak w Centrum Kultury bawią się dzieci, w związku z tym przybył odrobinę wcześniej. Obserwował jak dzieci układają piramidy z prezentów, jak aktywnie biorą udział w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich na ten dzień. W zabawy włączeni zostali również rodzice, tak aby tego dnia nikt się nie nudził. Mikołaj ze swojej strony zaproponował dzieciom kilka zabaw tanecznych, po czym każdy obdarowany został słodkimi upominkami. Słodycze ufundowała Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gręboszów.

Tego dnia rozwiązany został również konkurs czytelniczy ph. „Wzorowy czytelnik roku 2017” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę działającą w strukturze Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię stanowili uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum, drugą zaś osoby które opuściły już szkolne mury. W konkursie wzięły udział wszystkie osoby z terenu gminy Gręboszów, które zarejestrowały się w 2017 roku jako czytelnicy i korzystali przez cały rok kalendarzowy z księgozbioru biblioteki. Komisja w składzie: Anna Loraj- Główna księgowa GCKiCz w Gręboszowie, Joanna Sobota - pracownik Wioski Internetowej w Borusowej i Monika Kilian- bibliotekarka z Gminnej Biblioteki po podsumowaniu wyników czytelniczych poszczególnych osób oraz obliczeniu częstotliwości odwiedzin biblioteki przyznała następujące miejsca osobom. Kategoria I: przedszkole, szkoła podstawowa: 1 miejsce- Maria Garbarz (111 wypożyczonych książek), 2 miejsce- Milena Górska (110), 3 miejsce Antonina Węc (72), 4 miejsce Sylwia Ordon (63) 5 miejsce Igor Dziura (62), 6 miejsce Andrzej Garbarz (60), 7 miejsce Gabriela Kowynia (58). Kategoria II dorośli: 1 miejsce Sabina Jóźkowiak (91 wypożyczonych książek), 2 miejsce Władysława Dymon (75), 3 miejsce Katarzyna Garbarz (63), 4 miejsce ex. Aneta Bociek oraz Halina Grodecka (62). Każda z wymienionych osób otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez bibliotekę.

                Zadowolone i uśmiechnięte buzie wychodzących świadczyły o tym, że nie tylko dzieci, ale i dorośli świetnie się bawili i miło spędzili czas. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Monika Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.12.2017 r.

W Gręboszowie mieszkają wyjątkowo grzeczne dzieci. Dowodem na to były odwiedziny Świętego Mikołaja, który pomimo, że niestrudzenie od 6 grudnia rozwozi prezenty, nie zapomniał o małych mieszkańcach naszej gminy, które 9 grudnia czekały na niego w Gminnym Centrum Kultury. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ nie każdy ma okazję spotkać go osobiście. Przybycie Świętego Mikołaja jak zwykle wywołało wiele emocji i szczęścia. W tym roku chciał on zobaczyć jak w Centrum Kultury bawią się dzieci, w związku z tym przybył odrobinę wcześniej. Obserwował jak dzieci układają piramidy z prezentów, jak aktywnie biorą udział w zabawach przygotowanych specjalnie dla nich na ten dzień. W zabawy włączeni zostali również rodzice, tak aby tego dnia nikt się nie nudził. Mikołaj ze swojej strony zaproponował dzieciom kilka zabaw tanecznych, po czym każdy obdarowany został słodkimi upominkami. Słodycze ufundowała Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gręboszów. Tego dnia rozwiązany został również konkurs czytelniczy ph. „Wzorowy czytelnik roku 2017” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę działającą w strukturze Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię stanowili uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum, drugą zaś osoby które opuściły już szkolne mury. W konkursie wzięły udział wszystkie osoby z terenu gminy Gręboszów, które zarejestrowały się w 2017 roku jako czytelnicy i korzystali przez cały rok kalendarzowy z księgozbioru biblioteki. Komisja w składzie: Anna Loraj- Główna księgowa GCKiCz w Gręboszowie, Joanna Sobota - pracownik Wioski Internetowej w Borusowej i Monika Kilian- bibliotekarka z Gminnej Biblioteki po podsumowaniu wyników czytelniczych poszczególnych osób oraz obliczeniu częstotliwości odwiedzin biblioteki przyznała następujące miejsca osobom. Kategoria I: przedszkole, szkoła podstawowa: 1 miejsce- Maria Garbarz (111 wypożyczonych książek), 2 miejsce- Milena Górska (110), 3 miejsce Antonina Węc (72), 4 miejsce Sylwia Ordon (63) 5 miejsce Igor Dziura (62), 6 miejsce Andrzej Garbarz (60), 7 miejsce Gabriela Kowynia (58). Kategoria II dorośli: 1 miejsce Sabina Jóźkowiak (91 wypożyczonych książek), 2 miejsce Władysława Dymon (75), 3 miejsce Katarzyna Garbarz (63), 4 miejsce ex. Aneta Bociek oraz Halina Grodecka (62). Każda z wymienionych osób otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez bibliotekę.                 Zadowolone i uśmiechnięte buzie wychodzących świadczyły o tym, że nie tylko dzieci, ale i dorośli świetnie się bawili i miło spędzili czas. Do zobaczenia za rok.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Monika Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.12.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe