Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 21°C
wiatr: 13,2 km/h
opady: 3,6 mm

OSTRZEŻENIE 1 STOPNIA O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA DLA POWIATU DĄBROWSKIEGO

OBOWIĄZUJE W DNIU 03.12.2020 OD GODZ. 06.00 DO 24.00
Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego PYŁU PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne.

OBOWIĄZUJĄCE OGRANICZENIA
OBOWIĄZUJE ZAKAZ EKSPLOATACJI KOMINKÓW I OGRZEWACZY POMIESZCZEŃ NA WĘGIEL LUB DREWNO (KOZY, PIECE KAFLOWE), JEŻELI NIE STANOWIĄ JEDYNEGO ŹRÓDŁA CIEPŁA.
* Na obszarze Krakowa zakaz używania wszystkich kominków i ogrzewaczy na węgiel i drewno obowiązuje przez cały rok.

ZALECENIA ZDROWOTNE
* Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła.
* Ogranicz wietrzenie pomieszczeń.
* Unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. korzystania z samochodu, używania dmuchaw do liści, rozpalaniaognisk.
* Śledź na bieżąco informacje o zanieczyszczeniu powietrza.

DODATKOWE ZALECENIA DLA OSÓB O WIĘKSZEJ WRAŻLIWOŚCI NA ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA
(dzieci i młodzież, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami układu oddechowego lub krwionośnego, osoby zawodowo narażone na zapylenie oraz osoby palące papierosy i bierni palacze)

* Ogranicz intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz.
* Nie zapominaj o normalnie przyjmowanych lekach.
* Osoby z astmą mogą silniej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty) i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie.
* W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem.

 

 

OSTRZEZENIE 1 STOPNIA O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA.jpg

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.12.2020 r.

OBOWIĄZUJE W DNIU 03.12.2020 OD GODZ. 06.00 DO 24.00 Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego PYŁU PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne. OBOWIĄZUJĄCE OGRANICZENIA OBOWIĄZUJE ZAKAZ EKSPLOATACJI KOMINKÓW I OGRZEWACZY POMIESZCZEŃ NA WĘGIEL LUB DREWNO (KOZY, PIECE KAFLOWE), JEŻELI NIE STANOWIĄ JEDYNEGO ŹRÓDŁA CIEPŁA. * Na obszarze Krakowa zakaz używania wszystkich kominków i ogrzewaczy na węgiel i drewno obowiązuje przez cały rok. ZALECENIA ZDROWOTNE * Rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz, jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła. * Ogranicz wietrzenie pomieszczeń. * Unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. korzystania z samochodu, używania dmuchaw do liści, rozpalaniaognisk. * Śledź na bieżąco informacje o zanieczyszczeniu powietrza. DODATKOWE ZALECENIA DLA OSÓB O WIĘKSZEJ WRAŻLIWOŚCI NA ZANIECZYSZCZENIE POWIETRZA (dzieci i młodzież, osoby starsze i w podeszłym wieku, osoby z zaburzeniami układu oddechowego lub krwionośnego, osoby zawodowo narażone na zapylenie oraz osoby palące papierosy i bierni palacze) * Ogranicz intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz. * Nie zapominaj o normalnie przyjmowanych lekach. * Osoby z astmą mogą silniej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty) i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie. * W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem.               Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.12.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe