Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
16 kwietnia
temperatura: 11°C
wiatr: 15,2 km/h
opady: 0,0 mm

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gręboszowie

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to bez wątpienia dzień szczególny dla wszystkich Polaków. W tym roku obchodziliśmy 101. rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia, kiedy to Polska wróciła na mapy Europy jako suwerenne państwo. Każdego roku wspominamy to wyjątkowe wydarzenie i oddajemy hołd wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do odzyskania w 1918 roku upragnionej wolności. Dzisiaj po ponad 100 laty od tego wydarzenia słowem – kluczem bez wątpienia jest pamięć o wydarzeniach oraz osobach, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

I właśnie w tym duchu, z inicjatywy księdza Wiesława Babiarza – proboszcza parafii Gręboszów, pod pomnikiem dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w Gręboszowie zgromadziły się poczty sztandarowe: szkoły, OSP, PSL oraz społeczność gminy Gręboszów, aby złożyć wiązanki kwiatów, zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Następnie wszyscy zgromadzeni pod pomnikiem udali się do kościoła pw. WNMP w Gręboszowie na uroczystą Msze Św. w intencji Ojczyzny, którą sprawowali: ks. prałat Ryszard Banach i ks. Wiesław Babiarz. Po uroczystej eucharystii wszyscy wierni udali się w procesji na cmentarz pod grób Stefanii Łąckiej, gdzie modlono się o jej rychłą beatyfikację.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.11.2019 r.

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to bez wątpienia dzień szczególny dla wszystkich Polaków. W tym roku obchodziliśmy 101. rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia, kiedy to Polska wróciła na mapy Europy jako suwerenne państwo. Każdego roku wspominamy to wyjątkowe wydarzenie i oddajemy hołd wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do odzyskania w 1918 roku upragnionej wolności. Dzisiaj po ponad 100 laty od tego wydarzenia słowem – kluczem bez wątpienia jest pamięć o wydarzeniach oraz osobach, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. I właśnie w tym duchu, z inicjatywy księdza Wiesława Babiarza – proboszcza parafii Gręboszów, pod pomnikiem dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości w Gręboszowie zgromadziły się poczty sztandarowe: szkoły, OSP, PSL oraz społeczność gminy Gręboszów, aby złożyć wiązanki kwiatów, zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Następnie wszyscy zgromadzeni pod pomnikiem udali się do kościoła pw. WNMP w Gręboszowie na uroczystą Msze Św. w intencji Ojczyzny, którą sprawowali: ks. prałat Ryszard Banach i ks. Wiesław Babiarz. Po uroczystej eucharystii wszyscy wierni udali się w procesji na cmentarz pod grób Stefanii Łąckiej, gdzie modlono się o jej rychłą beatyfikację. Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.11.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe