Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
30 marca
temperatura: 8°C
wiatr: 17,7 km/h
opady: 0,0 mm

Patriotycznie rozśpiewane Centrum Kultury

Po raz kolejny w murach Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zabrzmiały patriotyczne tony. W sobotę, 21 listopada dla uczczenia bohaterstwa, patriotyzmu i niezłomności rodaków, którym zawdzięczamy upragnioną wolność, zorganizowany został II Konkurs Piosenki  Żołnierskiej i Patriotycznej, w którym wzięli udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Wykonywane utwory nawiązywały zarówno do najdawniejszej historii jak i czasu Solidarności. Wszystkie pobudzały do refleksji nad naszą tożsamością, mówiły, kim jesteśmy i czego nie możemy zmarnować. Konkurs miał na celu krzewienie wartości patriotycznych szczególnie niepodległościowych i wolnościowych, wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykazali się umiejętnością śpiewu, gry na gitarze, keyboardzie i pianinie. Jedną z uczestniczek była Maria Łata, która 13 listopada zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Od Niepodległości do Niepodległości”. Swoją recytacją Marysia również w Gręboszowie wprowadziła słuchaczy w chwilę zadumy i refleksji nad tragicznym losem naszych przodków walczących o wolność.

Komisja jury w składzie: Krzysztof Roman - przewodniczący, Wiesław Lizak i Monika Kilian po wysłuchaniu 14 prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce ex  aequo:

Karolina Sarat

Patryk Trela

Wiktoria Woziwoda

Katarzyna Kmiecik

Aleksandra Piątek

Trio wokalne: Adrian Kaczówka, Łucja Przeworska, Katarzyna Wielgus

 

II miejsce ex aequo:

Anna Dąbroś

Dawid Dymon

Martyna Wojciechowska

Maria Łata

 

III miejsce ex aequo:

Nikola Wytrwał

Karolina Dąbroś

Bartłomiej Garbarz

Patrycja Grabiec

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Części uczestnikom konkursu akompaniował na pianinie Tomasz Lizak. Konkurs jest sprawdzoną formą wzmacniania postaw patriotycznych i oddziałuje nie tylko na wokalistów, ale również na wszystkich uczestników tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.11.2015 r.

Po raz kolejny w murach Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zabrzmiały patriotyczne tony. W sobotę, 21 listopada dla uczczenia bohaterstwa, patriotyzmu i niezłomności rodaków, którym zawdzięczamy upragnioną wolność, zorganizowany został II Konkurs Piosenki  Żołnierskiej i Patriotycznej, w którym wzięli udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Wykonywane utwory nawiązywały zarówno do najdawniejszej historii jak i czasu Solidarności. Wszystkie pobudzały do refleksji nad naszą tożsamością, mówiły, kim jesteśmy i czego nie możemy zmarnować. Konkurs miał na celu krzewienie wartości patriotycznych szczególnie niepodległościowych i wolnościowych, wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykazali się umiejętnością śpiewu, gry na gitarze, keyboardzie i pianinie. Jedną z uczestniczek była Maria Łata, która 13 listopada zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Od Niepodległości do Niepodległości”. Swoją recytacją Marysia również w Gręboszowie wprowadziła słuchaczy w chwilę zadumy i refleksji nad tragicznym losem naszych przodków walczących o wolność. Komisja jury w składzie: Krzysztof Roman - przewodniczący, Wiesław Lizak i Monika Kilian po wysłuchaniu 14 prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca: I miejsce ex  aequo: Karolina Sarat Patryk Trela Wiktoria Woziwoda Katarzyna Kmiecik Aleksandra Piątek Trio wokalne: Adrian Kaczówka, Łucja Przeworska, Katarzyna Wielgus   II miejsce ex aequo: Anna Dąbroś Dawid Dymon Martyna Wojciechowska Maria Łata   III miejsce ex aequo: Nikola Wytrwał Karolina Dąbroś Bartłomiej Garbarz Patrycja Grabiec   Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Części uczestnikom konkursu akompaniował na pianinie Tomasz Lizak. Konkurs jest sprawdzoną formą wzmacniania postaw patriotycznych i oddziałuje nie tylko na wokalistów, ale również na wszystkich uczestników tego wydarzenia. Zdjęcia z wydarzenia                   Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.11.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe