Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
11 sierpnia
temperatura: 23°C
wiatr: 18,3 km/h
opady: 0,0 mm

PATRIOTYCZNIE W CENTRUM KULTURY

W piątek, 7 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie można było usłyszeć piękne piosenki żołnierskie i pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy. Okazją do przypomnienia bogatego dorobku kulturalnego odnoszącego się do tematyki naszej ojczyzny, był przegląd zorganizowany przez GCKiCz.

W konkursie mogliśmy usłyszeć tradycyjne pieśni wywodzące się z okresu I i II wojny światowej, jak również współczesne kompozycje wspominające wydarzenia z historii naszej ojczyzny. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi na wyjątkowość i bogactwo przekazu zawarte w tych pieśniach, jak również uczczenie 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs podzielony był na dwie kategorie. W pierwszej mogliśmy usłyszeć uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, którzy zaśpiewali utwory przy własnym akompaniamencie, przygotowane podczas zajęć prowadzonych przez Krzysztofa Romana. Komisja oceniająca w składzie: Sylwia Gaweł, Marek Ciepiela, Krzysztof Roman oraz Wiesław Lizak przyznała w tej kategorii następujące miejsca i wyróżnienia.

I miejsce ex aequo Karolina Sarat i Dawid Dymon

II miejsce ex. Ewelina Surdel i Patryk Trela

III miejsce Karolina i Anna Dąbroś

Wyróżnienia: Ewelina Rumas, Nikodem Sobota, Krzysztof Rumas.

 

W drugiej zaś kategorii swoje wokalne umiejętności zaprezentowała młodzież naszej gminy przy gotowym już akompaniamencie muzycznym.  Komisja Jury najwyżej oceniła Adriana Kaczówkę oraz trio wokalne Natalia Koziara, Łucja Przeworska i Klaudia Wielgus. Drugie miejsca zajęły ex aequo Maria Łata i Nikola Wytrwał. Trzecie miejsca przypadły Katarzynie Kmiecik i Wiktorii Świętek

Warto zaznaczyć, że wśród uczestników nie zabrakło również i debiutantów, którzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. Ozdobą przeglądu były również stroje w jakich wystąpiła część uczestników, a które wzorowane były na strojach powstańców z okresu II wojny światowej.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.11.2014 r.

W piątek, 7 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie można było usłyszeć piękne piosenki żołnierskie i pieśni patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy. Okazją do przypomnienia bogatego dorobku kulturalnego odnoszącego się do tematyki naszej ojczyzny, był przegląd zorganizowany przez GCKiCz. W konkursie mogliśmy usłyszeć tradycyjne pieśni wywodzące się z okresu I i II wojny światowej, jak również współczesne kompozycje wspominające wydarzenia z historii naszej ojczyzny. Celem konkursu było przede wszystkim zwrócenie uwagi na wyjątkowość i bogactwo przekazu zawarte w tych pieśniach, jak również uczczenie 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs podzielony był na dwie kategorie. W pierwszej mogliśmy usłyszeć uczniów szkółki gry na instrumentach muzycznych, którzy zaśpiewali utwory przy własnym akompaniamencie, przygotowane podczas zajęć prowadzonych przez Krzysztofa Romana. Komisja oceniająca w składzie: Sylwia Gaweł, Marek Ciepiela, Krzysztof Roman oraz Wiesław Lizak przyznała w tej kategorii następujące miejsca i wyróżnienia. I miejsce ex aequo Karolina Sarat i Dawid Dymon II miejsce ex. Ewelina Surdel i Patryk Trela III miejsce Karolina i Anna Dąbroś Wyróżnienia: Ewelina Rumas, Nikodem Sobota, Krzysztof Rumas.   W drugiej zaś kategorii swoje wokalne umiejętności zaprezentowała młodzież naszej gminy przy gotowym już akompaniamencie muzycznym.  Komisja Jury najwyżej oceniła Adriana Kaczówkę oraz trio wokalne Natalia Koziara, Łucja Przeworska i Klaudia Wielgus. Drugie miejsca zajęły ex aequo Maria Łata i Nikola Wytrwał. Trzecie miejsca przypadły Katarzynie Kmiecik i Wiktorii Świętek Warto zaznaczyć, że wśród uczestników nie zabrakło również i debiutantów, którzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne umiejętności. Ozdobą przeglądu były również stroje w jakich wystąpiła część uczestników, a które wzorowane były na strojach powstańców z okresu II wojny światowej. Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.11.2014 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe