Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
19 kwietnia
temperatura: 2°C
wiatr: 13,8 km/h
opady: 0,0 mm

Powiatowe Ćwiczenia Obronne pk. „POWIŚLE-16”

W dniach 6-7 września br. zgodnie z planem zamierzeń obronnych na 2016 r. odbyło się powiatowe wieloszczeblowe, aplikacyjne i praktyczne ćwiczenie obronne pk. „POWIŚLE-16".

W ćwiczeniu tym udział wzięły wszystkie gminy powiatu dąbrowskiego oraz powiat reprezentowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i powiatowe jednostki organizacyjne.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone przy uwzględnieniu sytuacji wyjściowej określonej w koncepcji i powiatowym planie przeprowadzenia ćwiczenia. Podmioty uczestniczące w ćwiczeniu (burmistrzowie i wójtowie) w oparciu o własną dokumentację ćwiczenia określili siły i środki jakie miały wziąć w nim udział.

W ramach realizacji różnych zadań obronnych, każda gmina realizowała kilka zadań praktycznych. I tak, m.in.:

  • gmina Gręboszów po rozwinięciu drużyny przeciwpowodziowej i sił OSP, ćwiczyła ewakuację ludności z terenów zagrożonych powodzią, do punktu etapowego w Zalipiu który został utworzony przez UG Olesno w Domu Malarek,

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Józef Woźniak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.09.2016 r.

W dniach 6-7 września br. zgodnie z planem zamierzeń obronnych na 2016 r. odbyło się powiatowe wieloszczeblowe, aplikacyjne i praktyczne ćwiczenie obronne pk. „POWIŚLE-16". W ćwiczeniu tym udział wzięły wszystkie gminy powiatu dąbrowskiego oraz powiat reprezentowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i powiatowe jednostki organizacyjne. Ćwiczenie zostało przeprowadzone przy uwzględnieniu sytuacji wyjściowej określonej w koncepcji i powiatowym planie przeprowadzenia ćwiczenia. Podmioty uczestniczące w ćwiczeniu (burmistrzowie i wójtowie) w oparciu o własną dokumentację ćwiczenia określili siły i środki jakie miały wziąć w nim udział.W ramach realizacji różnych zadań obronnych, każda gmina realizowała kilka zadań praktycznych. I tak, m.in.: gmina Gręboszów po rozwinięciu drużyny przeciwpowodziowej i sił OSP, ćwiczyła ewakuację ludności z terenów zagrożonych powodzią, do punktu etapowego w Zalipiu który został utworzony przez UG Olesno w Domu Malarek, Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Józef Woźniak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 13.09.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe