Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 15°C
wiatr: 3,6 km/h
opady: 0,0 mm

Projekt “Już pływam” w Gminie Gręboszów

Gmina Gręboszów w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. bierze udział w projekcie pod nazwą: „Już pływam”, w ramach którego odbywają się zajęcia nauki pływania i doskonalenia technik pływania na pływalni. Projekt ten jest realizowany w zakresie zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” i jest dofinansowany ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego.

W projekcie uczestniczy 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, którzy już wcześniej brali udział w zajęciach nauki pływania oraz uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni.

Program obejmuje dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania będzie prowadzona na Krytej Pływalni MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni.

Projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji. Podczas zajęć dzieci zdobędą podstawowe umiejętności pływackie bądź udoskonalą już posiadane, zostaną zapoznane z zasadami bezpieczeństwa w wodzie. Pływanie wspomaga rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała. Przeciwdziała również nadwadze i otyłości.

Całkowity koszt realizacji projektu to 13 520,00 zł, z czego 2 450,00 zł to wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego. Pozostała część kosztów – 11 070,00 zł to środki własne Gminy Gręboszów.

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego zwiększyła się ilość dzieci mogących skorzystać z nauki pływania w naszej gminie.

 

 

Logo Małopolska

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

Już pływam

 

 

 

Opracowanie: Angelina Sumecka

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.04.2024 r.

Gmina Gręboszów w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. bierze udział w projekcie pod nazwą: „Już pływam”, w ramach którego odbywają się zajęcia nauki pływania i doskonalenia technik pływania na pływalni. Projekt ten jest realizowany w zakresie zadania: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży” i jest dofinansowany ze środków finansowych budżetu Województwa Małopolskiego. W projekcie uczestniczy 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, którzy już wcześniej brali udział w zajęciach nauki pływania oraz uczniowie, którzy nie umieją pływać i nigdy wcześniej nie korzystali z zajęć na pływalni. Program obejmuje dwie grupy szkoleniowe po 15 uczniów w każdej grupie, po 20 godzin dydaktycznych dla każdej grupy. Nauka pływania będzie prowadzona na Krytej Pływalni MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej przez wykwalifikowanych instruktorów, pod nadzorem ratowników zatrudnionych na Pływalni. Projekt pn. „Już pływam” ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji. Podczas zajęć dzieci zdobędą podstawowe umiejętności pływackie bądź udoskonalą już posiadane, zostaną zapoznane z zasadami bezpieczeństwa w wodzie. Pływanie wspomaga rozwój intelektualny, pozytywnie wpływa na podniesienie ogólnej wydajności organizmu oraz kształtuje prawidłową postawę ciała. Przeciwdziała również nadwadze i otyłości. Całkowity koszt realizacji projektu to 13 520,00 zł, z czego 2 450,00 zł to wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego. Pozostała część kosztów – 11 070,00 zł to środki własne Gminy Gręboszów. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego zwiększyła się ilość dzieci mogących skorzystać z nauki pływania w naszej gminie.     Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego         Opracowanie: Angelina Sumecka Wprowadzenie: Marcin Janowiec 26.04.2024 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe