temperatura: 23°C
wiatr: 12,2 km/h
opady: 0,0 mm

Puchar Wójta dla „Wisły” Borusowa

2 sierpnia o godz. 14.00 miał miejsce Gminny Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Gręboszów, Urząd Gminy Gręboszów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Turniej przeprowadzono na boisku Orlik w Gręboszowie. W zawodach wzięły udział dwa zespoły piłkarskie z terenu gminy Gręboszów oraz gościnnie zespół LKS „Błękitni” Siedliszowice z sąsiedniej gminy Żabno.

Do gry zespoły zgłosiły następujące składy:

LZS Borusowa: Białas Dawid, Dąbroś Przemysław, Gaweł Dawid, Lisowski Karol, Loraj Marek, Słomski Jacek, Wąż Dawid, Wójtowicz Mateusz.

LKS Siedliszowice: Baran Tomasz, Danecki Sebastian, Gała Damian, Grudzień Adrian, Kądzielawa Sławomir, Mika Krzysztof, Saletnik Mateusz, Szczepański Artur, Szczepański Damian, Szwiec Kamil, Szwiec Łukasz, Walaszczyk Patryk.

LZS Wola Żelichowska: Bułat Paweł, Dymon Grzegorz, Janowiec Marcin, Janowiec Paweł, Janowiec Piotr, Łata Szczepan, Mosio Michał, Szostak Mateusz, Woźniak Damian, Woźniak Łukasz.

Turniej rozegrano wg zasady „każdy z każdym”. Drużyny zagrały po 2 mecze trwające 2 x 10 minut każdy.

Rozegrano łącznie trzy spotkania. W pierwszym meczu spotkali się zawodnicy z Borusowej oraz z Woli Żelichowskiej. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowo w drugiej przewagę zdobył zespół „Wisły” strzelając trzy gole. Wynik ten zespół z Borusowej utrzymał do końca spotkania. W drugim meczu stanęli naprzeciw siebie zawodnicy „Błękitnych” oraz „Wolani”. Pomimo wyrównanego poziomu większą skutecznością w pierwszej połowie wykazał się zespół z Siedliszowic, któremu w uzyskaniu większej liczby goli niefortunnie pomógł piłkarz z Woli Żelichowskiej strzelając gola samobójczego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla „Błękitnych”. W drugiej połowie spotkania pomimo nadrobienia przez „Wolanię” strat z pierwszej połowy zespół z Siedliszowic utrzymał prowadzenie do końca meczu i wygrał to spotkanie 5:4. Trzecie spotkanie między Siedliszowicami a Borusową miało zadecydować o wygranej w turnieju. Oba zespoły miały do tej pory po jednej wygranej z korzyścią dla „Wisły”, która miała lepszy stosunek bramek. Spotkanie to miało zdecydować w czyje ręce trafi puchar Wójta. Od początku oba zespoły ruszyły do ataku. Strzały padały jeden za drugim zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Na brak pracy nie mogli narzekać bramkarze obu zespołów. Pierwsza połowa skończyła się wygraną miejscowej Borusowej 2:0. Dalsza część spotkania to w dalszym ciągu festiwal pięknych akcji i kolejnych bramek. Ostatecznie mecz wygrała „Wisła” 5:3.

Wyniki spotkań  przedstawiamy poniżej:

LZS Borusowa – LZS Wola Żelichowska 3:0 (0:0)

LKS Siedliszowice – LZS Wola Żelichowska 5:4 (3:0)

LZS Siedliszowice – LZS Borusowa 3:5 (0:2)

Klasyfikacja końcowa wyglądała  następująco:

1.  LZS  Borusowa 6 pkt. bramki 8:3

2.  LKS  Siedliszowice 3 pkt. bramki 8:9

3. LZS Wola Żelichowska 0 pkt. bramki 4:8

Seniorzy strzelili łącznie aż 20 goli a najwięcej z nich bo po 3 trafili Danecki Sebastian (LKS Siedliszowice) oraz Lisowski Karol (LZS Borusowa). By wyłonić Króla strzelców potrzebna była dogrywka w postaci rzutów karnych. Rywalizację tą wygrał piłkarz z Siedliszowic, któremu Wójt Gminy Gręboszów wręczyła puchar. Zdobywca pierwszego miejsca drużyna „Wisła” Borusowa również otrzymała puchar, który na ręce kapitana przekazała Krystyna Świętek Wójt Gminy. Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody w postaci piłek ufundowanych przez włodarza gminy.

Nad właściwym przebiegiem meczów czuwał sędzia piłkarski  Grzegorz Mosio. Nagłośnienie zapewnił prowadzący zawody Wiesław Lizak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Organizacją zawodów zajął się pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Grzegorz Kilian.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników oraz życzymy sukcesów w dalszej działalności sportowej. Kibicom dziękujemy za doping i obecność.

Opracowanie: Grzegorz Kilian

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.08.2015 r.

2 sierpnia o godz. 14.00 miał miejsce Gminny Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Gręboszów. Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Gręboszów, Urząd Gminy Gręboszów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Turniej przeprowadzono na boisku Orlik w Gręboszowie. W zawodach wzięły udział dwa zespoły piłkarskie z terenu gminy Gręboszów oraz gościnnie zespół LKS „Błękitni” Siedliszowice z sąsiedniej gminy Żabno. Do gry zespoły zgłosiły następujące składy: LZS Borusowa: Białas Dawid, Dąbroś Przemysław, Gaweł Dawid, Lisowski Karol, Loraj Marek, Słomski Jacek, Wąż Dawid, Wójtowicz Mateusz. LKS Siedliszowice: Baran Tomasz, Danecki Sebastian, Gała Damian, Grudzień Adrian, Kądzielawa Sławomir, Mika Krzysztof, Saletnik Mateusz, Szczepański Artur, Szczepański Damian, Szwiec Kamil, Szwiec Łukasz, Walaszczyk Patryk. LZS Wola Żelichowska: Bułat Paweł, Dymon Grzegorz, Janowiec Marcin, Janowiec Paweł, Janowiec Piotr, Łata Szczepan, Mosio Michał, Szostak Mateusz, Woźniak Damian, Woźniak Łukasz. Turniej rozegrano wg zasady „każdy z każdym”. Drużyny zagrały po 2 mecze trwające 2 x 10 minut każdy. Rozegrano łącznie trzy spotkania. W pierwszym meczu spotkali się zawodnicy z Borusowej oraz z Woli Żelichowskiej. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowo w drugiej przewagę zdobył zespół „Wisły” strzelając trzy gole. Wynik ten zespół z Borusowej utrzymał do końca spotkania. W drugim meczu stanęli naprzeciw siebie zawodnicy „Błękitnych” oraz „Wolani”. Pomimo wyrównanego poziomu większą skutecznością w pierwszej połowie wykazał się zespół z Siedliszowic, któremu w uzyskaniu większej liczby goli niefortunnie pomógł piłkarz z Woli Żelichowskiej strzelając gola samobójczego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla „Błękitnych”. W drugiej połowie spotkania pomimo nadrobienia przez „Wolanię” strat z pierwszej połowy zespół z Siedliszowic utrzymał prowadzenie do końca meczu i wygrał to spotkanie 5:4. Trzecie spotkanie między Siedliszowicami a Borusową miało zadecydować o wygranej w turnieju. Oba zespoły miały do tej pory po jednej wygranej z korzyścią dla „Wisły”, która miała lepszy stosunek bramek. Spotkanie to miało zdecydować w czyje ręce trafi puchar Wójta. Od początku oba zespoły ruszyły do ataku. Strzały padały jeden za drugim zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Na brak pracy nie mogli narzekać bramkarze obu zespołów. Pierwsza połowa skończyła się wygraną miejscowej Borusowej 2:0. Dalsza część spotkania to w dalszym ciągu festiwal pięknych akcji i kolejnych bramek. Ostatecznie mecz wygrała „Wisła” 5:3. Wyniki spotkań  przedstawiamy poniżej: LZS Borusowa – LZS Wola Żelichowska 3:0 (0:0) LKS Siedliszowice – LZS Wola Żelichowska 5:4 (3:0) LZS Siedliszowice – LZS Borusowa 3:5 (0:2)    Klasyfikacja końcowa wyglądała  następująco: 1.  LZS  Borusowa 6 pkt. bramki 8:3 2.  LKS  Siedliszowice 3 pkt. bramki 8:9 3. LZS Wola Żelichowska 0 pkt. bramki 4:8 Seniorzy strzelili łącznie aż 20 goli a najwięcej z nich bo po 3 trafili Danecki Sebastian (LKS Siedliszowice) oraz Lisowski Karol (LZS Borusowa). By wyłonić Króla strzelców potrzebna była dogrywka w postaci rzutów karnych. Rywalizację tą wygrał piłkarz z Siedliszowic, któremu Wójt Gminy Gręboszów wręczyła puchar. Zdobywca pierwszego miejsca drużyna „Wisła” Borusowa również otrzymała puchar, który na ręce kapitana przekazała Krystyna Świętek Wójt Gminy. Każda z drużyn biorących udział w turnieju otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody w postaci piłek ufundowanych przez włodarza gminy. Nad właściwym przebiegiem meczów czuwał sędzia piłkarski  Grzegorz Mosio. Nagłośnienie zapewnił prowadzący zawody Wiesław Lizak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Organizacją zawodów zajął się pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Grzegorz Kilian. Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, gratulujemy wyników oraz życzymy sukcesów w dalszej działalności sportowej. Kibicom dziękujemy za doping i obecność. Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Grzegorz Kilian Wprowadzenie: Marcin Janowiec 05.08.2015 r.