Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 21°C
wiatr: 24,2 km/h
opady: 0,0 mm

Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze w Gminie Gręboszów - Dotacje do wymiany kotłów, docieplenia budynków, wymiany okien i paneli fotowoltaicznych

Od 1 stycznia 2021 r. Gmina Gręboszów uruchomiła Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze, który czynny jest w każdy poniedziałek od godz. 11:00 do godz. 13:00.

Mieszkańcy Gminy Gręboszów zainteresowani uzyskaniem dotacji do wymiany kotła, termomodernizacji wymiany okien i montażu paneli fotowoltaicznych mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w zakresie uzyskania informacji na w/w tematy. W czasie trwania pandemii Covid-19, warunkiem skorzystania z bezpłatnej pomocy jest wcześniejsza rejestracja w Urzędzie Gminy Gręboszów pod nr telefonu 14 6416002 w. 23. Informacji udziela pod w/w nr telefonu Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Mienia - P. Renata Kozieja.

Zakres działania punktu konsultacyjnego:
- informowanie mieszkańców o możliwości indywidualnego pozyskania dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze w zakresie wymiany źródła ciepła, termomodernizacji lub fotowoltaiki.

- udzielanie wsparcia merytorycznego w zakresie prawidłowego wypełnienia elektronicznego formularza Wniosku o dofinansowanie.

 

Podstawowe informacje o programie Czyste Powietrze:

  • Program Czyste Powietrze jest programem rządowym obsługiwanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.
  • Zakres wsparcia obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
  • Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:  https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/

 

 

Czyste powietrze.png

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Mieczysław Mamulski

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.03.2021 r.

Od 1 stycznia 2021 r. Gmina Gręboszów uruchomiła Punkt Konsultacyjny programu Czyste Powietrze, który czynny jest w każdy poniedziałek od godz. 11:00 do godz. 13:00. Mieszkańcy Gminy Gręboszów zainteresowani uzyskaniem dotacji do wymiany kotła, termomodernizacji wymiany okien i montażu paneli fotowoltaicznych mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w zakresie uzyskania informacji na w/w tematy. W czasie trwania pandemii Covid-19, warunkiem skorzystania z bezpłatnej pomocy jest wcześniejsza rejestracja w Urzędzie Gminy Gręboszów pod nr telefonu 14 6416002 w. 23. Informacji udziela pod w/w nr telefonu Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Mienia - P. Renata Kozieja. Zakres działania punktu konsultacyjnego: - informowanie mieszkańców o możliwości indywidualnego pozyskania dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze w zakresie wymiany źródła ciepła, termomodernizacji lub fotowoltaiki. - udzielanie wsparcia merytorycznego w zakresie prawidłowego wypełnienia elektronicznego formularza Wniosku o dofinansowanie.   Podstawowe informacje o programie Czyste Powietrze: Program Czyste Powietrze jest programem rządowym obsługiwanym przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Zakres wsparcia obejmuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.   Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:  https://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/                   Opracowanie: Mieczysław Mamulski Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.03.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe