Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
26 września
temperatura: 11°C
wiatr: 5,8 km/h
opady: 0,0 mm

Rocznicowe uroczystości w Zespole Szkół

W czwartek, 10 listopada br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym można było usłyszeć szereg tradycyjnych pieśni żołnierskich oraz współczesnych piosenek patriotycznych, przeplatanych recytacją wierszy i przypomnieniem wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość połączona była ze świętem patrona placówki, dlatego też w akademii nie brakowało akcentów i wspomnień o majorze Henryku Sucharskim, bohaterskim obrońcy Westerplatte.

 Po części artystycznej wszyscy obecni nagrodzili młodych artystów brawami za ich wkład oraz zaangażowanie w prezentację tak istotnych wydarzeń kształtujących obraz Polski na przestrzeni 1050 lat. Pani wójt Krystyna Świętek oraz dyr. Jerzy Misterka pogratulowali uczniom poziomu artystycznego prezentowanej akademii oraz zaznaczyli jak ważna jest pamięć o wydarzeniach historycznych wśród młodego pokolenia.

W szkolnej akademii wzięli udział: Wójt Gminy Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon, Sekretarz Gminy Bronisław Błach, Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bociek, Dyrektor Zespołu Szkół Jerzy Misterka, Dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.11.2016 r.

W czwartek, 10 listopada br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym można było usłyszeć szereg tradycyjnych pieśni żołnierskich oraz współczesnych piosenek patriotycznych, przeplatanych recytacją wierszy i przypomnieniem wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uroczystość połączona była ze świętem patrona placówki, dlatego też w akademii nie brakowało akcentów i wspomnień o majorze Henryku Sucharskim, bohaterskim obrońcy Westerplatte.  Po części artystycznej wszyscy obecni nagrodzili młodych artystów brawami za ich wkład oraz zaangażowanie w prezentację tak istotnych wydarzeń kształtujących obraz Polski na przestrzeni 1050 lat. Pani wójt Krystyna Świętek oraz dyr. Jerzy Misterka pogratulowali uczniom poziomu artystycznego prezentowanej akademii oraz zaznaczyli jak ważna jest pamięć o wydarzeniach historycznych wśród młodego pokolenia. W szkolnej akademii wzięli udział: Wójt Gminy Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon, Sekretarz Gminy Bronisław Błach, Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bociek, Dyrektor Zespołu Szkół Jerzy Misterka, Dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak, nauczyciele, rodzice i uczniowie.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.11.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe