Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 1,0 km/h
opady: 0,0 mm

„Rodzina to największy skarb” - relacja z festynu

Dnia 21 czerwca 2015 r. na Scenie Letniej w Ujściu Jezuickim odbył się festyn z okazji „Dnia Rodziny”, którego organizatorami byli: Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Wójt Gminy Gręboszów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie.

Rozpoczęcia festynu dokonała Pani Wójt Krystyna Świętek, która w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ogromne znaczenie posiada rodzina. Następnie na scenie pojawiły się przedszkolaki z pięknie przygotowanymi przedstawieniami. Dzieci składały życzenia, tańczyły, recytowały wiersze  dzierżąc w dłoni wielki mikrofon. Wzruszeń było tak wiele… Mamy nie kryły emocji a tatusiowie słuchali w ogromnym skupieniu swoich pociech, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy. Panie przedszkolanki przygotowały dzieci do przedstawienia dbając o niezbędne rekwizyty oraz scenerię przedstawienia. Trzeba przyznać, że maluchy spisały się celująco i niewątpliwie był to wielki sukces dzieci, które karierę aktorską w przedszkolu dopiero rozpoczynają. Kolejnym punktem programu była przepiękna inscenizacja teatralna „Calineczki”, którą wzorowo zaprezentowała klasa III Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, pod kierunkiem p. Sabiny Kuta .Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko zdolności scenicznych uczniów, ale także recytatorskich.

Ale to nie koniec atrakcji. Podczas festynu zarówno dzieci, jak i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli w zabawach i konkursach, które przygotowało Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Dużą popularnością cieszyły się: konkurs hula-hop, konkurs ze skakankami, „słodkie słoiki”, jak również zabawy ruchowe prowadzone w rytm muzyki przez Katarzynę Lizak. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Nie lada atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło też waty cukrowej i popcornu. Rodzice zadbali także o słodkości dla najmłodszych.

Również dla tatusiów czekała niespodzianka, przygotowana przez panią Dorotę Lizak z przedszkola, a mianowicie mecz piłkarski, który poprowadził zawodowy sędzia p. Grzegorz Mosio.  Na zakończenie dzieci i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli w zabawach z kolorową chustą Klanza, która okazałą się doskonałym pomysłem.

Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Wszystkim, którzy byli z nami tego dnia i tym, którzy przyczynili się do organizacji serdecznie dziękujemy.
Do zobaczenia na następnym festynie!

Opracowanie: Sabina Koziara

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.06.2015 r.

Dnia 21 czerwca 2015 r. na Scenie Letniej w Ujściu Jezuickim odbył się festyn z okazji „Dnia Rodziny”, którego organizatorami byli: Publiczne Przedszkole w Gręboszowie, Wójt Gminy Gręboszów oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Rozpoczęcia festynu dokonała Pani Wójt Krystyna Świętek, która w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ogromne znaczenie posiada rodzina. Następnie na scenie pojawiły się przedszkolaki z pięknie przygotowanymi przedstawieniami. Dzieci składały życzenia, tańczyły, recytowały wiersze  dzierżąc w dłoni wielki mikrofon. Wzruszeń było tak wiele… Mamy nie kryły emocji a tatusiowie słuchali w ogromnym skupieniu swoich pociech, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy. Panie przedszkolanki przygotowały dzieci do przedstawienia dbając o niezbędne rekwizyty oraz scenerię przedstawienia. Trzeba przyznać, że maluchy spisały się celująco i niewątpliwie był to wielki sukces dzieci, które karierę aktorską w przedszkolu dopiero rozpoczynają. Kolejnym punktem programu była przepiękna inscenizacja teatralna „Calineczki”, którą wzorowo zaprezentowała klasa III Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, pod kierunkiem p. Sabiny Kuta .Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem nie tylko zdolności scenicznych uczniów, ale także recytatorskich. Ale to nie koniec atrakcji. Podczas festynu zarówno dzieci, jak i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli w zabawach i konkursach, które przygotowało Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Dużą popularnością cieszyły się: konkurs hula-hop, konkurs ze skakankami, „słodkie słoiki”, jak również zabawy ruchowe prowadzone w rytm muzyki przez Katarzynę Lizak. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane drobnymi upominkami. Nie lada atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło też waty cukrowej i popcornu. Rodzice zadbali także o słodkości dla najmłodszych. Również dla tatusiów czekała niespodzianka, przygotowana przez panią Dorotę Lizak z przedszkola, a mianowicie mecz piłkarski, który poprowadził zawodowy sędzia p. Grzegorz Mosio.  Na zakończenie dzieci i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli w zabawach z kolorową chustą Klanza, która okazałą się doskonałym pomysłem. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Wszystkim, którzy byli z nami tego dnia i tym, którzy przyczynili się do organizacji serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia na następnym festynie! Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: Sabina Koziara Wprowadzenie: Marcin Janowiec 23.06.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe