Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
15 kwietnia
temperatura: 10°C
wiatr: 5,9 km/h
opady: 0,0 mm

Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ziemskiego

Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje o wydaniu 12 maja 2023 roku Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ziemskiego.

Zgodnie z §1.1 za obszar objęty ograniczeniami – strefę objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków uznaje się:

  • w gminie Gręboszów miejscowości: Bieniaszowice, Lubiczko, Żelichów
  • w gminie Olesno miejscowości: Dąbrówka Gorzycka, Adamierz, Wielopole.

Zgodnie z § 2.1 nakazuje się oznakować́ strefę objętą zakażeniem poprzez ustawienie tablic ostrzegawczych z trwałym i widocznym napisem „Uwaga. Wysoce zjadliwa grypa ptaków. Strefa objęta zakażeniem.” (czarne litery na żółtym tle, widoczne z odległości około 100 m).

Wszystkie nakazy i zakazy zostały wymienione w cytowanym Rozporządzeniu Wojewody Małopolskiego (załącznik nr 1).

 

Rozporządzenie Wojewody str 1

Rozporządzenie Wojewody str 2

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.05.2023 r.

Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej informuje o wydaniu 12 maja 2023 roku Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ziemskiego. Zgodnie z §1.1 za obszar objęty ograniczeniami – strefę objętą zakażeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków uznaje się: w gminie Gręboszów miejscowości: Bieniaszowice, Lubiczko, Żelichów w gminie Olesno miejscowości: Dąbrówka Gorzycka, Adamierz, Wielopole. Zgodnie z § 2.1 nakazuje się oznakować́ strefę objętą zakażeniem poprzez ustawienie tablic ostrzegawczych z trwałym i widocznym napisem „Uwaga. Wysoce zjadliwa grypa ptaków. Strefa objęta zakażeniem.” (czarne litery na żółtym tle, widoczne z odległości około 100 m). Wszystkie nakazy i zakazy zostały wymienione w cytowanym Rozporządzeniu Wojewody Małopolskiego (załącznik nr 1). Pliki do pobrania Pobierz plik Rozporządzenie Wojewody Małopolskiego w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ziemskiego.pdf           Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.05.2023 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe