Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 4,4 km/h
opady: 0,0 mm

SENIOR Z PASJĄ

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w projekcie SENIOR Z PASJĄ-promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych w Małopolsce.

SENIOR Z PASJĄ  to kompleksowe przygotowanie do pełnienia wolontariatu w organizacjach pozarządowych, to szansa na przełamanie barier i obaw związanych z własnymi ograniczeniami, wiekiem, podołaniem nowym zobowiązaniom; to nabycie nowych umiejętności i znajomości; to sposób na aktywnie spędzony czas.

Dla uczestników projektu przygotowaliśmy udział w:

LETNIEJ AKADEMII WOLONTARIUSZA 60+

 •  3 dni warsztatów z zakresu wolontariatu: Wolontariat dla każdego, Skuteczna praca w zespole – jak się komunikować?, Warsztat specjalistyczny - tematyka do wyboru: praca z dziećmi, praca z trudną młodzieżą, pomoc osobom niepełnosprawnym, wolontariat hospicyjny, wolontariusz w kulturze, wolontariat akcyjny, wolontariat na sportowo.
 •  termin zajęć: sierpień-wrzesień 2015r.
 •  zajęcia w grupach liczących około 13 osób
 •  warsztaty realizowane w Krakowie lub w Twojej okoli (w przypadku zebrania pełnej grupy uczestników).

WIZYCIE STUDYJNEJ

 • 3 dni w warszawskich placówkach, które aktywnie i systematycznie wspierają wolontariusze - seniorzy
 • 4 spotkania z aktywnymi wolontariuszami- seniorami
 • termin – I połowa października 2015r. miejsca wizyty: instytucje i organizacje pozarządowe angażujące do współpracy wolontariuszy - seniorów z różnych dziedzin życia: sportu, kultury, opieki nad chorymi np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionem Narodowym, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Wolontariatu w Warszawie.

 

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!

Zapewniamy:

 • materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas warsztatów
 • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia
 • wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizytę studyjną
 • ubezpieczenie NNW

Więcej informacji na stronie: http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-z-pasja/

REKRUTACJA TRWA DO 10 lipca 2015r.

Do udziału w projekcie można zapisać się:

 • wysyłając pocztą tradycyjną lub dostarczając formularz zgłoszeniowy do Biura projektu: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

files/pliki/aktualnosci/2015/05maj/SENIOR Z PASJA/logo.JPG

 

 

Zaproszenie.doc

Formularz zgłoszeniowy.doc

Formularz zgłoszeniowy.pdf

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia zamieszkujące na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w projekcie SENIOR Z PASJĄ-promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych w Małopolsce. SENIOR Z PASJĄ  to kompleksowe przygotowanie do pełnienia wolontariatu w organizacjach pozarządowych, to szansa na przełamanie barier i obaw związanych z własnymi ograniczeniami, wiekiem, podołaniem nowym zobowiązaniom; to nabycie nowych umiejętności i znajomości; to sposób na aktywnie spędzony czas. Dla uczestników projektu przygotowaliśmy udział w: LETNIEJ AKADEMII WOLONTARIUSZA 60+  3 dni warsztatów z zakresu wolontariatu: Wolontariat dla każdego, Skuteczna praca w zespole – jak się komunikować?, Warsztat specjalistyczny - tematyka do wyboru: praca z dziećmi, praca z trudną młodzieżą, pomoc osobom niepełnosprawnym, wolontariat hospicyjny, wolontariusz w kulturze, wolontariat akcyjny, wolontariat na sportowo.  termin zajęć: sierpień-wrzesień 2015r.  zajęcia w grupach liczących około 13 osób  warsztaty realizowane w Krakowie lub w Twojej okoli (w przypadku zebrania pełnej grupy uczestników). WIZYCIE STUDYJNEJ 3 dni w warszawskich placówkach, które aktywnie i systematycznie wspierają wolontariusze - seniorzy 4 spotkania z aktywnymi wolontariuszami- seniorami termin – I połowa października 2015r. miejsca wizyty: instytucje i organizacje pozarządowe angażujące do współpracy wolontariuszy - seniorów z różnych dziedzin życia: sportu, kultury, opieki nad chorymi np.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionem Narodowym, Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Centrum Wolontariatu w Warszawie.   Udział w projekcie jest BEZPŁATNY! Zapewniamy: materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas warsztatów zwrot kosztów dojazdu na zajęcia wyżywienie, zakwaterowanie i przejazdy na wizytę studyjną ubezpieczenie NNW Więcej informacji na stronie: http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-z-pasja/ REKRUTACJA TRWA DO 10 lipca 2015r. Do udziału w projekcie można zapisać się: mailowo: rodacka@wolontariat.org.pl wysyłając pocztą tradycyjną lub dostarczając formularz zgłoszeniowy do Biura projektu: ul. Krasickiego 18/IIp., 30-503 Kraków   Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.       Zaproszenie.doc Formularz zgłoszeniowy.doc Formularz zgłoszeniowy.pdf       Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.05.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe