Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 17°C
wiatr: 13,2 km/h
opady: 1,8 mm

Podsumowanie VIII kadencji samorządu gminnego

Na LIX Sesji Rady Gminy Gręboszów, oprócz podjęcia pięciu uchwał,  podsumowano VIII kadencję samorządu gminnego trwającą od października 2018 r. do kwietnia 2024 r. W sesji jako goście udział wzięli Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Krzysztof Bryk Wicestarosta oraz Sebastian Kądzielawa Radny Rady Powiatu. W pierwszej części sesji, starostowie przekazali okolicznościowe adresy z podziękowaniami za współpracę w minionej kadencji. Otrzymali je Marek Mosio Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Gil Wójt Gminy, Zdzisław Kogut Z-ca Wójta i Bożena Deshko Skarbnik Gminy.

W końcowej części sesji, Krzysztof Gil Wójt Gminy przedstawił podstawowe dane finansowo-rzeczowe kończącej się kadencji, także w porównaniu do poprzedniej. Szczegółowa prezentacja jest przedstawiana na zebraniach mieszkańców odbywających się w marcu i kwietniu.

Następnie Marek Mosio Przewodniczący Rady Gminy omówił pracę rady oraz wskazał na najważniejsze tematy jakie rada załatwiła, a które były korzystne dla społeczności gminnej.

Ocenami i swoimi odczuciami odnoszącymi się do pracy samorządu, odnosili się także sołtysi i radni uczestniczący w sesji, którym Przewodniczący Rady i Wójt Gminy wręczyli okolicznościowe statuetki i podziękowania. Szczególne podziękowania kierowano do radnych którzy zdecydowali o zakończeniu swojej misji radnych i zrezygnowali z ubiegania się o mandat radnego w nadchodzących wyborach.

Kończąc tą sesję, która przebiegała w podniosłym nastroju, Przewodniczący Rady Gminy zaprosił uczestników do wspólnego złożenie i  zapalenia zniczy pod pomnikiem upamiętniającym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Tym samym Rada Gminy Gręboszów, praktycznie zakończyła swoją pracę.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak, Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec

Na LIX Sesji Rady Gminy Gręboszów, oprócz podjęcia pięciu uchwał,  podsumowano VIII kadencję samorządu gminnego trwającą od października 2018 r. do kwietnia 2024 r. W sesji jako goście udział wzięli Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Krzysztof Bryk Wicestarosta oraz Sebastian Kądzielawa Radny Rady Powiatu. W pierwszej części sesji, starostowie przekazali okolicznościowe adresy z podziękowaniami za współpracę w minionej kadencji. Otrzymali je Marek Mosio Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Gil Wójt Gminy, Zdzisław Kogut Z-ca Wójta i Bożena Deshko Skarbnik Gminy. W końcowej części sesji, Krzysztof Gil Wójt Gminy przedstawił podstawowe dane finansowo-rzeczowe kończącej się kadencji, także w porównaniu do poprzedniej. Szczegółowa prezentacja jest przedstawiana na zebraniach mieszkańców odbywających się w marcu i kwietniu. Następnie Marek Mosio Przewodniczący Rady Gminy omówił pracę rady oraz wskazał na najważniejsze tematy jakie rada załatwiła, a które były korzystne dla społeczności gminnej. Ocenami i swoimi odczuciami odnoszącymi się do pracy samorządu, odnosili się także sołtysi i radni uczestniczący w sesji, którym Przewodniczący Rady i Wójt Gminy wręczyli okolicznościowe statuetki i podziękowania. Szczególne podziękowania kierowano do radnych którzy zdecydowali o zakończeniu swojej misji radnych i zrezygnowali z ubiegania się o mandat radnego w nadchodzących wyborach. Kończąc tą sesję, która przebiegała w podniosłym nastroju, Przewodniczący Rady Gminy zaprosił uczestników do wspólnego złożenie i  zapalenia zniczy pod pomnikiem upamiętniającym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tym samym Rada Gminy Gręboszów, praktycznie zakończyła swoją pracę. Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Wiesław Lizak, Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe