Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 18°C
wiatr: 23,5 km/h
opady: 0,7 mm

Słodki, słodszy... cukrzyca!

Szanowni Państwo,

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w upowszechnieniu kampanii edukacyjnej „Słodki, słodszy... cukrzyca!” Głównym celem programu jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezrefleksyjnie i bezwiednie.

W ramach kampanii, Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z TVP oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków propaguje w telewizji publicznej spot „Nie przesadzaj – nie przesładzaj!”. Ponadto, przez siedem kolejnych tygodni, w każdy poniedziałek, w programie Pytanie na Śniadanie wTVP2 pokazujemy jak słodko, przyjemnie, cicho i podstępnie cukier i słodycze zakorzeniły się w naszym życiu - od zakupów po przekąski, nagradzanie dzieci słodyczami, pocieszanie smutków, uciszanie napięcia nerwowego czy łatanie nudy – serdecznie zachęcamy do oglądania.

Trwająca pandemia koronawirusa niestety przyczyni się do wzrostu nadwagi. Powody są oczywiste: kwarantanna, praca zdalna, mniejsza aktywność fizyczna, pogorszenie stanu psychicznego. Jedną z reakcji na pogorszony nastrój czy depresję jest zwiększony apetyt, szczególnie, gdy nie wychodzi się z domu. Celem akcji Narodowego Funduszu Zdrowia jest budowanie świadomości społecznej o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości oraz cukrzycy, a także uczyć nowych, korzystnych zdrowotnie wyborów.

Materiały, w tym filmy dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej „Pytania na śniadanie”, na Facebooku Akademii NFZ oraz w dołączonych do e-maila ulotkach (tj. "Bądź świadomym konsumentem! Czytaj etykiety produktów spożywczych!", "Antycukrzycowa 10 zdrowia, diety.nfz.gov.pl", Test czynników ryzyka wystąpienia stanu przed cukrzycowego i niezdiagnozowanej cukrzycy").

W tym miejscu zachęcamy Państwa również do zapoznania się z listopadowymi i grudniowymi zagadnieniami „Śród z profilaktyką”. Na stronie akademii NFZ (https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka) zamieszczono materiały dotyczące profilaktyki antynikotynowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), aktywności fizycznej dla seniora jako profilaktyki chorób oraz gruźlicy i chorób płuc.

W przypadku pytań dotyczących kampanii bądź naszej działalności, jak również chęci podjęcia współpracy serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego: zpz@nfz-krakow.pl lub telefonicznego: 12 29 88 152, 12 29 88 133, 12 29 88 122.

Z wyrazami szacunku

Zespół Profilaktyki Zdrowotnej

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie

31-056 Kraków, ul. Józefa 21

zpz@nfz-krakow.pl

(12) 29 88 152, (12) 29 88 133, (12) 29 88 122

 

 

Slodki, slodszy... cukrzyca.jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2020 r.

Szanowni Państwo, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w upowszechnieniu kampanii edukacyjnej „Słodki, słodszy... cukrzyca!” Głównym celem programu jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezrefleksyjnie i bezwiednie. W ramach kampanii, Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z TVP oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków propaguje w telewizji publicznej spot „Nie przesadzaj – nie przesładzaj!”. Ponadto, przez siedem kolejnych tygodni, w każdy poniedziałek, w programie Pytanie na Śniadanie wTVP2 pokazujemy jak słodko, przyjemnie, cicho i podstępnie cukier i słodycze zakorzeniły się w naszym życiu - od zakupów po przekąski, nagradzanie dzieci słodyczami, pocieszanie smutków, uciszanie napięcia nerwowego czy łatanie nudy – serdecznie zachęcamy do oglądania. Trwająca pandemia koronawirusa niestety przyczyni się do wzrostu nadwagi. Powody są oczywiste: kwarantanna, praca zdalna, mniejsza aktywność fizyczna, pogorszenie stanu psychicznego. Jedną z reakcji na pogorszony nastrój czy depresję jest zwiększony apetyt, szczególnie, gdy nie wychodzi się z domu. Celem akcji Narodowego Funduszu Zdrowia jest budowanie świadomości społecznej o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości oraz cukrzycy, a także uczyć nowych, korzystnych zdrowotnie wyborów. Materiały, w tym filmy dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej „Pytania na śniadanie”, na Facebooku Akademii NFZ oraz w dołączonych do e-maila ulotkach (tj. "Bądź świadomym konsumentem! Czytaj etykiety produktów spożywczych!", "Antycukrzycowa 10 zdrowia, diety.nfz.gov.pl", Test czynników ryzyka wystąpienia stanu przed cukrzycowego i niezdiagnozowanej cukrzycy"). W tym miejscu zachęcamy Państwa również do zapoznania się z listopadowymi i grudniowymi zagadnieniami „Śród z profilaktyką”. Na stronie akademii NFZ (https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka) zamieszczono materiały dotyczące profilaktyki antynikotynowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), aktywności fizycznej dla seniora jako profilaktyki chorób oraz gruźlicy i chorób płuc. W przypadku pytań dotyczących kampanii bądź naszej działalności, jak również chęci podjęcia współpracy serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego: zpz@nfz-krakow.pl lub telefonicznego: 12 29 88 152, 12 29 88 133, 12 29 88 122. Z wyrazami szacunku Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie 31-056 Kraków, ul. Józefa 21 zpz@nfz-krakow.pl (12) 29 88 152, (12) 29 88 133, (12) 29 88 122               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.12.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe