Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
6 października
temperatura: 14°C
wiatr: 15,3 km/h
opady: 0,0 mm

Ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Gręboszowie

W czwartek 16 listopada br. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie. Uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie na ucznia poprzedzone było częścią artystyczną, w wykonaniu pierwszoklasistów. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu i recytacji, jak również zaprezentowali zdobytą wiedzę. Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Tym samym swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Po zakończeniu części artystycznej, dwudziestu uczniów złożyło ślubowanie na sztandar patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego. Po złożeniu ślubowania dyrektor placówki Jerzy Misterka dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia szablą z zawiązaną biało-czerwoną wstążką. W ten sposób uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

Obecni na uroczystości: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów oraz Jerzy Misterka – Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, złożyli pierwszoklasistom najlepsze życzenia, aby dobrze wykorzystali czas spędzony w szkole oraz zdobywali jak największą wiedzę i umiejętności, a tym samym godnie reprezentowali szkołę.

Na zakończenie uroczystości, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki od rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.11.2017 r.

W czwartek 16 listopada br. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie. Uroczyste ślubowanie i symboliczne pasowanie na ucznia poprzedzone było częścią artystyczną, w wykonaniu pierwszoklasistów. Podczas krótkiego montażu słowno-muzycznego uczniowie wykazali się umiejętnościami śpiewu i recytacji, jak również zaprezentowali zdobytą wiedzę. Występy młodych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Tym samym swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po zakończeniu części artystycznej, dwudziestu uczniów złożyło ślubowanie na sztandar patrona szkoły majora Henryka Sucharskiego. Po złożeniu ślubowania dyrektor placówki Jerzy Misterka dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia szablą z zawiązaną biało-czerwoną wstążką. W ten sposób uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Obecni na uroczystości: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów oraz Jerzy Misterka – Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Gręboszowie, złożyli pierwszoklasistom najlepsze życzenia, aby dobrze wykorzystali czas spędzony w szkole oraz zdobywali jak największą wiedzę i umiejętności, a tym samym godnie reprezentowali szkołę. Na zakończenie uroczystości, pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki od rodziców.     Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.11.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe