Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 4,4 km/h
opady: 0,0 mm

Spotkanie familijne w Bieniaszowicach

Coroczna uroczysta msza święta pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków oraz plenerowe spotkanie familijne już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń naszej gminy i województwa. Także i w tym roku mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi po raz 17 zebrali się przed figurą. Ta wspaniała tradycja, wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych, jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców. Uroczysta msza św. w intencji fundatorów i całej rodziny Kosiniaków była sprawowana przez arcybiskupa Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w latach 1989 – 2010 i prymasa Polski w latach 2010 – 2014, w koncelebrze księży m. in.: Kazimierza Borczewskiego (proboszcza parafii Wietrzychowice) i Józefa Ciejki (proboszcza parafii Siedliszowice). W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał” z Zielenic, powiat proszowicki.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.06.2015 r.

Coroczna uroczysta msza święta pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków oraz plenerowe spotkanie familijne już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń naszej gminy i województwa. Także i w tym roku mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi po raz 17 zebrali się przed figurą. Ta wspaniała tradycja, wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych, jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców. Uroczysta msza św. w intencji fundatorów i całej rodziny Kosiniaków była sprawowana przez arcybiskupa Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w latach 1989 – 2010 i prymasa Polski w latach 2010 – 2014, w koncelebrze księży m. in.: Kazimierza Borczewskiego (proboszcza parafii Wietrzychowice) i Józefa Ciejki (proboszcza parafii Siedliszowice). W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał” z Zielenic, powiat proszowicki. Zdjęcia z wydarzenia               Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 30.06.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe