Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
30 marca
temperatura: 9°C
wiatr: 17,2 km/h
opady: 0,0 mm

Spotkanie familijne w Bieniaszowicach

W niedzielne południe 26 czerwca br. w Bieniaszowicach odbyło się doroczne spotkanie familijne organizowane przez rodzinę Kosiniaków. Tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą polową pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków. Uroczysta Eucharystia w intencji fundatorów i mieszkańców wsi Bieniaszowice sprawowana była przez ks. infułata Jerzego Bryłę w koncelebrze księży Kazimierza Borczewskiego (proboszcza parafii Wietrzychowice) i Józefa Ciejki (proboszcza parafii Siedliszowice). W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał” z Zielenic (powiat proszowicki).

Niezmiennie od kilkunastu lat mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi spotykają się przy figurze Serca Jezusowego na wspólnej modlitwie. To doskonały czas budowania poczucia wspólnoty oraz pielęgnowania i rozpowszechniania istotnych wartości jakie niesie ze sobą wyznawanie i praktykowanie wiary katolickiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.07.2016 r.

W niedzielne południe 26 czerwca br. w Bieniaszowicach odbyło się doroczne spotkanie familijne organizowane przez rodzinę Kosiniaków. Tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą polową pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków. Uroczysta Eucharystia w intencji fundatorów i mieszkańców wsi Bieniaszowice sprawowana była przez ks. infułata Jerzego Bryłę w koncelebrze księży Kazimierza Borczewskiego (proboszcza parafii Wietrzychowice) i Józefa Ciejki (proboszcza parafii Siedliszowice). W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek OSP i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta „Sygnał” z Zielenic (powiat proszowicki). Niezmiennie od kilkunastu lat mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi spotykają się przy figurze Serca Jezusowego na wspólnej modlitwie. To doskonały czas budowania poczucia wspólnoty oraz pielęgnowania i rozpowszechniania istotnych wartości jakie niesie ze sobą wyznawanie i praktykowanie wiary katolickiej.     Zdjęcia z wydarzenia                   Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 01.07.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe