Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Friday
9 czerwca
temperatura: 16°C
wiatr: 9,3 km/h
opady: 0,0 mm

SPOTKANIE FAMILIJNE W BIENIASZOWICACH

Tradycyjnie już pod koniec czerwca społeczność naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi gromadzi się pod figurą Serca Jezusowego w Bieniaszowicach na dorocznym spotkaniu familijnym. W tym roku odbyło się ono w niedzielę 25 czerwca br. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków oraz całej rodziny Kosiniaków. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, okolicznościową homilię wygłosił o. Stanisław Wysocki, kapelan w szpitalu specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział m. in: przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak – wicemarszałek, oraz burmistrzowie i wójtowie gmin, społeczność gminy Gręboszów i zaproszeni goście.

W uroczystości uczestniczyły również poczty sztandarowe: jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic (powiat proszowicki). Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał dr Andrzej Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości za trud przybycia i za modlitwę.

Tegoroczne spotkanie przy figurze Serca Jezusowego w Bieniaszowicach odbyło się już po raz 19. Co roku cieszy się ono niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która spotyka się na wspólnej modlitwie przy figurze Serca Jezusowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.06.2017 r.

Tradycyjnie już pod koniec czerwca społeczność naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi gromadzi się pod figurą Serca Jezusowego w Bieniaszowicach na dorocznym spotkaniu familijnym. W tym roku odbyło się ono w niedzielę 25 czerwca br. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową w intencji fundatorów figury – Franciszka i Marii Kosiniaków oraz całej rodziny Kosiniaków. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, okolicznościową homilię wygłosił o. Stanisław Wysocki, kapelan w szpitalu specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. W spotkaniu wzięli udział m. in: przedstawiciele władz samorządowych, wśród których znaleźli się m. in.: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak – wicemarszałek, oraz burmistrzowie i wójtowie gmin, społeczność gminy Gręboszów i zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyły również poczty sztandarowe: jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic (powiat proszowicki). Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał dr Andrzej Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości za trud przybycia i za modlitwę. Tegoroczne spotkanie przy figurze Serca Jezusowego w Bieniaszowicach odbyło się już po raz 19. Co roku cieszy się ono niezmiennie dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, która spotyka się na wspólnej modlitwie przy figurze Serca Jezusowego.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 29.06.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe