Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
7 czerwca
temperatura: 22°C
wiatr: 10,2 km/h
opady: 0,0 mm

SPOTKANIE FAMILIJNE W BIENIASZOWICACH

Coroczne spotkanie familijne pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń naszej gminy. Także i w tym roku mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi już po raz 15 zebrali się przed figurą. Ta wspaniała tradycja wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców. W uroczystej mszy św., której przewodniczył Proboszcz Parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, wzięły udział poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic, powiat proszowicki.

Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał doktor Andrzej Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu nawiązał do znaczenia rodzinnego miejsca jako symbolu wspólnego kultu modlitewnego, wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy mimo deszczu  brali udział w uroczystości a także tym, którzy pomogli zorganizować tą uroczystość.

Takie spotkania są ważnym spoiwem dla ubogacenia i pogłębienia więzi lokalnych. Są też istotną manifestacją przywiązania do wartości chrześcijańskich.

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 19.07.2013 r.

Coroczne spotkanie familijne pod figurą Serca Jezusowego fundacji Franciszka i Marii Kosiniaków już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń naszej gminy. Także i w tym roku mieszkańcy Bieniaszowic wraz ze społecznością gminy Gręboszów oraz licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi już po raz 15 zebrali się przed figurą. Ta wspaniała tradycja wyrastająca z chrześcijańskich korzeni wspólnotowych spotkań modlitewnych jest kontynuacją, a zarazem wypełnieniem zamysłu twórców. W uroczystej mszy św., której przewodniczył Proboszcz Parafii Siedliszowice ks. Józef Ciejka, wzięły udział poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Gręboszów, Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczystość uświetniła orkiestra dęta z Zielenic, powiat proszowicki. Po zakończeniu mszy św. w imieniu organizatorów głos zabrał doktor Andrzej Kosiniak-Kamysz, który w swoim wystąpieniu nawiązał do znaczenia rodzinnego miejsca jako symbolu wspólnego kultu modlitewnego, wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy mimo deszczu  brali udział w uroczystości a także tym, którzy pomogli zorganizować tą uroczystość. Takie spotkania są ważnym spoiwem dla ubogacenia i pogłębienia więzi lokalnych. Są też istotną manifestacją przywiązania do wartości chrześcijańskich. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 19.07.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe