Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
13 kwietnia
temperatura: 21°C
wiatr: 24,2 km/h
opady: 0,0 mm

Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gręboszów z wicepremierem Jarosławem Gowinem

Spotkanie jakiego nie było! W rodzinnej atmosferze rozmowy i dyskusji odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gręboszów z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Przybyłych powitał przewodniczący Rady Gminy Marek Mosio oraz Wójt Krzysztof Gil. Była to okazja do zaprezentowania dorobku tych organizacji na takim forum. Wyróżnienie Kół z terenu gminy Gręboszów było okazją do podziękowania im za rekordową w skali powiatu ilość powołanych tego typu organizacji oraz za ich pracę i aktywność. W spotkaniu wzięli udział również Radny Sejmiku Stanisław Bukowiec, który mówił o pracy w samorządzie wojewódzkim oraz o szansach rozwoju przedsiębiorczości. Nadmienił także o możliwościach pozyskiwania środków oraz perspektywach i szansach dla gminy Gręboszów. Wśród gości znaleźli się również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Kupiec, oraz radny miasta Tarnowa Dawid Solak.

Była to okazja do podziękowania wiceszefowi rządu za ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich, która ułatwiła zakładanie tych organizacji. Wśród tematów „rozmów o Polsce” – jak to ujął premier – znalazły się też kwestie przedsiębiorczości, powodzi oraz polityki prorodzinnej. Uczestnicy podnosili kwestie, które ich nurtowały. Na pamiątkę wizyty na terenie gminy Gręboszów, Jarosław Gowin otrzymał miód z gręboszowskiej pasieki Tadeusza Zawodnego.

Po części oficjalnej była okazja do zrobienia sobie wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz do skonsumowania poczęstunku przygotowanego przez KGW Gręboszów i KGW Borusowa. 

Premier Gowin w towarzystwie Wójta oraz przewodniczącego Rady wraz z gośćmi złożyli kwiaty pod pomnikiem mjr. Sucharskiego w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Wartę pod pomnikiem trzymali Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na koniec, pamiątkowe koszulki z okazji zbliżającego się rajdu z nazwiskami GOWIN i BUKOWIEC otrzymali od organizatora Marka Mosio obaj goście.

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Karol Mikos

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.08.2019 r.

Spotkanie jakiego nie było! W rodzinnej atmosferze rozmowy i dyskusji odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gręboszów z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Przybyłych powitał przewodniczący Rady Gminy Marek Mosio oraz Wójt Krzysztof Gil. Była to okazja do zaprezentowania dorobku tych organizacji na takim forum. Wyróżnienie Kół z terenu gminy Gręboszów było okazją do podziękowania im za rekordową w skali powiatu ilość powołanych tego typu organizacji oraz za ich pracę i aktywność. W spotkaniu wzięli udział również Radny Sejmiku Stanisław Bukowiec, który mówił o pracy w samorządzie wojewódzkim oraz o szansach rozwoju przedsiębiorczości. Nadmienił także o możliwościach pozyskiwania środków oraz perspektywach i szansach dla gminy Gręboszów. Wśród gości znaleźli się również wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Kupiec, oraz radny miasta Tarnowa Dawid Solak. Była to okazja do podziękowania wiceszefowi rządu za ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich, która ułatwiła zakładanie tych organizacji. Wśród tematów „rozmów o Polsce” – jak to ujął premier – znalazły się też kwestie przedsiębiorczości, powodzi oraz polityki prorodzinnej. Uczestnicy podnosili kwestie, które ich nurtowały. Na pamiątkę wizyty na terenie gminy Gręboszów, Jarosław Gowin otrzymał miód z gręboszowskiej pasieki Tadeusza Zawodnego. Po części oficjalnej była okazja do zrobienia sobie wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz do skonsumowania poczęstunku przygotowanego przez KGW Gręboszów i KGW Borusowa.  Premier Gowin w towarzystwie Wójta oraz przewodniczącego Rady wraz z gośćmi złożyli kwiaty pod pomnikiem mjr. Sucharskiego w związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Wartę pod pomnikiem trzymali Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na koniec, pamiątkowe koszulki z okazji zbliżającego się rajdu z nazwiskami GOWIN i BUKOWIEC otrzymali od organizatora Marka Mosio obaj goście. Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Karol Mikos Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.08.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe