Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
8 czerwca
temperatura: 16°C
wiatr: 13,8 km/h
opady: 0,0 mm

Środy z KSeF – cykl szkoleń

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to system, który służy do wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych.

Obowiązek wystawiania faktur w KSeF nastąpi od:

  • 1 lutego 2026 r. dla przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczyła w 2024 r. 200 mln zł,
  • 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców,
  • 1 stycznia 2027 r. dla najmniejszych firm z wartością sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie.

"Środy z KSeF" to cykl bezpłatnych szkoleń podzielonych na osiem modułów, podczas których poznasz podstawowe informacje oraz praktyczne aspekty korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Spotkania odbywają się w środy – zarówno stacjonarnie, jak i on-line – aby każdy mógł wziąć udział w dogodnej formie. Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne, więc możesz przejść cały cykl albo wybrać tylko interesujące Cię części.

Cykl spotkań rozpoczyna się 24 września i potrwa do 17 grudnia 2025 r.

 

Co można zyskać uczestnicząc w szkoleniach?

  • Praktyczną wiedzę o KSeF
  • Zapoznanie się z obsługą bezpłatnych narzędzi
  • Wsparcie w adaptacji

Wybierz dogodny termin i interesującą Cię tematykę spotkania.

 

Szkolenia online

Szkolenia online poprowadzą trenerzy z izb administracji skarbowej. Sprawdź terminarz:

  • Moduł I – 24 września, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Podstawowe informacje o KSeF.
  • Moduł II – 1 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień.
  • Moduł III – 22 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF.
  • Moduł IV – 29 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU.
  • Moduł V – 12 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych.
  • Moduł VI – 19 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF.
  • Moduł VII – 3 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF.
  • Moduł VIII – 10 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF.

Aby dołączyć do spotkania kliknij tutaj.

 

Szkolenia stacjonarne w urzędzie

Wolisz spotkanie bezpośrednie zamiast online? Zapraszamy na szkolenie stacjonarne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej:

  • Moduł I + Moduł II – 08.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00
    • Podstawowe informacje o KSeF
    • Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień
  • Moduł III + Moduł IV – 29.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00
    • Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF
    • Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU
  • Moduł V – 26.11.2025 r. o godz. 10:00-12:00
    • Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych
  • Moduł VI + Moduł VII + Moduł VIII – 03.12.2025 r. o godz. 10:00-12:00
    • Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF
    • Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF
    • Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF

Każde spotkanie to okazja do zdobycia wiedzy, zadania pytań ekspertom i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o KSeF?

Wejdź na stronę ksef.podatki.gov.pl.

 

Środy z KSEF Plakat

 

 

 

Opracowanie: Ministerstwo Finansów, Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej

Wprowadzenie: Katarzyna Starzyk 02.10.2025 r.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to system, który służy do wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Obowiązek wystawiania faktur w KSeF nastąpi od: 1 lutego 2026 r. dla przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczyła w 2024 r. 200 mln zł, 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców, 1 stycznia 2027 r. dla najmniejszych firm z wartością sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie. "Środy z KSeF" to cykl bezpłatnych szkoleń podzielonych na osiem modułów, podczas których poznasz podstawowe informacje oraz praktyczne aspekty korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Spotkania odbywają się w środy – zarówno stacjonarnie, jak i on-line – aby każdy mógł wziąć udział w dogodnej formie. Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne, więc możesz przejść cały cykl albo wybrać tylko interesujące Cię części. Cykl spotkań rozpoczyna się 24 września i potrwa do 17 grudnia 2025 r.   Co można zyskać uczestnicząc w szkoleniach? Praktyczną wiedzę o KSeF Zapoznanie się z obsługą bezpłatnych narzędzi Wsparcie w adaptacji Wybierz dogodny termin i interesującą Cię tematykę spotkania.   Szkolenia online Szkolenia online poprowadzą trenerzy z izb administracji skarbowej. Sprawdź terminarz: Moduł I – 24 września, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Podstawowe informacje o KSeF. Moduł II – 1 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień. Moduł III – 22 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF. Moduł IV – 29 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU. Moduł V – 12 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych. Moduł VI – 19 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF. Moduł VII – 3 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF. Moduł VIII – 10 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF. Aby dołączyć do spotkania kliknij tutaj.   Szkolenia stacjonarne w urzędzie Wolisz spotkanie bezpośrednie zamiast online? Zapraszamy na szkolenie stacjonarne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej: Moduł I + Moduł II – 08.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00 Podstawowe informacje o KSeF Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień Moduł III + Moduł IV – 29.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00 Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU Moduł V – 26.11.2025 r. o godz. 10:00-12:00 Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych Moduł VI + Moduł VII + Moduł VIII – 03.12.2025 r. o godz. 10:00-12:00 Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF Każde spotkanie to okazja do zdobycia wiedzy, zadania pytań ekspertom i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.   Chcesz dowiedzieć się więcej o KSeF? Wejdź na stronę ksef.podatki.gov.pl.         Opracowanie: Ministerstwo Finansów, Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej Wprowadzenie: Katarzyna Starzyk 02.10.2025 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe