Środy z KSeF – cykl szkoleń
Krajowy System e-Faktur (KSeF) to system, który służy do wystawiania, przesyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych.
Obowiązek wystawiania faktur w KSeF nastąpi od:
- 1 lutego 2026 r. dla przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) przekroczyła w 2024 r. 200 mln zł,
- 1 kwietnia 2026 r. dla pozostałych przedsiębiorców,
- 1 stycznia 2027 r. dla najmniejszych firm z wartością sprzedaży do 10 tys. zł miesięcznie.
"Środy z KSeF" to cykl bezpłatnych szkoleń podzielonych na osiem modułów, podczas których poznasz podstawowe informacje oraz praktyczne aspekty korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Spotkania odbywają się w środy – zarówno stacjonarnie, jak i on-line – aby każdy mógł wziąć udział w dogodnej formie. Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne, więc możesz przejść cały cykl albo wybrać tylko interesujące Cię części.
Cykl spotkań rozpoczyna się 24 września i potrwa do 17 grudnia 2025 r.
Co można zyskać uczestnicząc w szkoleniach?
- Praktyczną wiedzę o KSeF
- Zapoznanie się z obsługą bezpłatnych narzędzi
- Wsparcie w adaptacji
Wybierz dogodny termin i interesującą Cię tematykę spotkania.
Szkolenia online
Szkolenia online poprowadzą trenerzy z izb administracji skarbowej. Sprawdź terminarz:
- Moduł I – 24 września, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Podstawowe informacje o KSeF.
- Moduł II – 1 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień.
- Moduł III – 22 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF.
- Moduł IV – 29 października, godz. 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU.
- Moduł V – 12 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych.
- Moduł VI – 19 listopada, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF.
- Moduł VII – 3 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF.
- Moduł VIII – 10 grudnia, 10:00-12:00 i 15:00-17:00 - Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF.
Aby dołączyć do spotkania kliknij tutaj.
Szkolenia stacjonarne w urzędzie
Wolisz spotkanie bezpośrednie zamiast online? Zapraszamy na szkolenie stacjonarne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej:
- Moduł I + Moduł II – 08.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00
- Podstawowe informacje o KSeF
- Uwierzytelnienie i autoryzacja w KSeF oraz nadawanie uprawnień
- Moduł III + Moduł IV – 29.10.2025 r. o godz. 10:00-12:00
- Wystawianie i otrzymywanie faktur w KSeF
- Moduł Certyfikatów i Uprawnień MCU
- Moduł V – 26.11.2025 r. o godz. 10:00-12:00
- Nadawanie uprawnień oraz wystawianie faktur w KSeF przez JST i Grupy VAT oraz rolników ryczałtowych
- Moduł VI + Moduł VII + Moduł VIII – 03.12.2025 r. o godz. 10:00-12:00
- Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF
- Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Podatnika KSeF
- Bezpłatne narzędzia KSeF – e-mikrofirma powiązana z KSeF oraz dodatkowe funkcjonalności KSeF
Każde spotkanie to okazja do zdobycia wiedzy, zadania pytań ekspertom i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.
Chcesz dowiedzieć się więcej o KSeF?
Wejdź na stronę ksef.podatki.gov.pl.

Opracowanie: Ministerstwo Finansów, Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej
Wprowadzenie: Katarzyna Starzyk 02.10.2025 r.