Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Thursday
1 grudnia
temperatura: 0°C
wiatr: 12,9 km/h
opady: 0,0 mm

Święto Edukacji w Zespole Szkół w Gręboszowie

W dniu ogólnopolskiego Święta Edukacji Narodowej, 14 października br., w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia połączona z tradycyjnym pasowaniem na uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. W uroczystości wzięła udział społeczność uczniowska placówki, grono pedagogiczne, przedstawiciele samorządu gminnego, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnów szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie odbyło się symboliczne pasowanie na uczniów klas pierwszych. Moment ten jest symbolicznym włączeniem najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej. Zaraz po nim rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

W imieniu swoim oraz samorządu gminy Gręboszów głos zabrała Krystyna Świętek – Wójt Gminy Gręboszów, skierowała do nauczycieli i pracowników placówki najserdeczniejsze życzenia:

„Składam Państwu najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu, nasze dzieci i młodzież mogą nie tylko zdobywać i doskonalić nowe umiejętności i kwalifikacje ale również nauczyć się tych postaw, które niezależnie od wieku oraz miejsca naszego życia są najważniejsze. Dziękuję za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Niech wasz trud przyniesie oczekiwaną satysfakcję dla was, dla waszych wychowanków i ich rodzin”.

Wójt gminy zwróciła się również do najmłodszych uczniów, rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę w murach szkoły podstawowej: „Od dziś zaczynacie kolejny etap waszej edukacji. To tutaj wśród wychowawców, nauczycieli będziecie mogli zdobywać nowe doświadczenia, będziecie w pewnym sensie tworzyć jedną wielką rodzinę. Jak wiecie, w rodzinie każdy oprócz praw ma także obowiązki, które powinien rzetelnie wypełniać. Do waszych najważniejszych obowiązków należy przede wszystkim nauka, w której pomagać wam będą nauczyciele. Być może będzie wam ciężko, a szkolne życie chwilami okaże się niełatwe. Mam jednak nadzieję i wierzę, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Wierzę w to, że czas spędzony w szkole pozytywnie zaowocuje wam w przyszłości. Do tego potrzebna jest cierpliwość, pracowitość, życzliwość i chęć do nauki”.

Podczas uroczystości głos zabrali również Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów oraz Jerzy Misterka – dyrektor placówki. Na koniec uczniowie klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali z rąk Wójta Gminy Gręboszów oraz Przewodniczącego Rady Gminy symboliczne upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.10.2016 r.

W dniu ogólnopolskiego Święta Edukacji Narodowej, 14 października br., w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia połączona z tradycyjnym pasowaniem na uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. W uroczystości wzięła udział społeczność uczniowska placówki, grono pedagogiczne, przedstawiciele samorządu gminnego, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnów szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie odbyło się symboliczne pasowanie na uczniów klas pierwszych. Moment ten jest symbolicznym włączeniem najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej. Zaraz po nim rozpoczęła się część artystyczna w której wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W imieniu swoim oraz samorządu gminy Gręboszów głos zabrała Krystyna Świętek – Wójt Gminy Gręboszów, skierowała do nauczycieli i pracowników placówki najserdeczniejsze życzenia: „Składam Państwu najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu, nasze dzieci i młodzież mogą nie tylko zdobywać i doskonalić nowe umiejętności i kwalifikacje ale również nauczyć się tych postaw, które niezależnie od wieku oraz miejsca naszego życia są najważniejsze. Dziękuję za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw. Niech wasz trud przyniesie oczekiwaną satysfakcję dla was, dla waszych wychowanków i ich rodzin”. Wójt gminy zwróciła się również do najmłodszych uczniów, rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę w murach szkoły podstawowej: „Od dziś zaczynacie kolejny etap waszej edukacji. To tutaj wśród wychowawców, nauczycieli będziecie mogli zdobywać nowe doświadczenia, będziecie w pewnym sensie tworzyć jedną wielką rodzinę. Jak wiecie, w rodzinie każdy oprócz praw ma także obowiązki, które powinien rzetelnie wypełniać. Do waszych najważniejszych obowiązków należy przede wszystkim nauka, w której pomagać wam będą nauczyciele. Być może będzie wam ciężko, a szkolne życie chwilami okaże się niełatwe. Mam jednak nadzieję i wierzę, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Wierzę w to, że czas spędzony w szkole pozytywnie zaowocuje wam w przyszłości. Do tego potrzebna jest cierpliwość, pracowitość, życzliwość i chęć do nauki”. Podczas uroczystości głos zabrali również Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów oraz Jerzy Misterka – dyrektor placówki. Na koniec uczniowie klasy I szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali z rąk Wójta Gminy Gręboszów oraz Przewodniczącego Rady Gminy symboliczne upominki.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 18.10.2016 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe