Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 1,0 km/h
opady: 0,0 mm

ŚWIĘTO PATRONA GIMNAZJUM

W czwartek, 11 czerwca br., w Zespole Szkół w Gręboszowie uroczyście obchodzono Święto Patrona Gimnazjum. W tym dniu społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w hali sportowej, by tam obejrzeć uroczystą akademię poświęconą życiu i działalności patronki placówki – Stefanii Łąckiej. Program artystyczny pod hasłem „Bo nad śmierć silniejsza jest miłość”, został przygotowany przez nauczycieli oraz młodzież gimnazjalną. Wyjątkowa postać Stefanii Łąckiej towarzyszy społeczności gimnazjum już od 12 lat jako Patronka Szkoły. Jej życie oraz wspaniałe cechy charakteru, młodzi artyści ukazali prezentując wiersze, śpiewając piosenki, jak również przedstawiając specjalnie przygotowaną na tą okazję scenkę.

W uroczystości szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka oraz Dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak.

Do osoby Stefanii Łąckiej odniósł się w swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon: „(…) Stefania Łącka napisała kiedyś „Miarą miłości jest dawanie swego czasu drugiemu człowiekowi”. W tym krótkim zdaniu można znaleźć prawdziwy i niezwykły sens życia, jaki zawsze towarzyszył patronce tej szkoły”. Ponadto zaznaczył, że „Dziś możemy być dumni! – nie tylko z dużych osiągnięć tej szkoły jeżeli chodzi o dobre wyniki w nauce, wspaniałe osiągnięcia w sporcie, udziały w turniejach, konkursach – ale przede wszystkim szkoła i my stanowiący wspólnotę samorządową – z patronki tej szkoły!”. Na koniec zwrócił się do społeczności szkolnej słowami: „Należy podkreślić z pełną stanowczością i odpowiedzialnością, że co roku szkoła daje wspaniały przykład, organizując uroczyste akademie upamiętniające osobę Stefanii Łąckiej. Za to gorąco pragnę podziękować nauczycielom oraz uczniom gimnazjum. Życzę, aby szkoła osiągała nadal same sukcesy, by praca uczniów i nauczycieli przynosiła wszystkim nam satysfakcję, a pamięć o Stefani Łąckiej, jako wielkiej patronce gimnazjum trwała w naszej pamięci na zawsze. (…)”.

Do wszystkich zgromadzonych na tej wyjątkowej uroczystości zwrócił się również dyrektor placówki Jerzy Misterka, który podziękował wszystkim obecnym za przybycie i życzył młodzieży, by ta umiała czerpać wzorce z autorytetów, takich jak postać patronki placówki Stefanii Łąckiej.

 

 

files/pliki/aktualnosci/2015/06czerwiec/SWIETO PATRONA GIMNAZJUM/1.JPG

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.06.2015 r.

W czwartek, 11 czerwca br., w Zespole Szkół w Gręboszowie uroczyście obchodzono Święto Patrona Gimnazjum. W tym dniu społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w hali sportowej, by tam obejrzeć uroczystą akademię poświęconą życiu i działalności patronki placówki – Stefanii Łąckiej. Program artystyczny pod hasłem „Bo nad śmierć silniejsza jest miłość”, został przygotowany przez nauczycieli oraz młodzież gimnazjalną. Wyjątkowa postać Stefanii Łąckiej towarzyszy społeczności gimnazjum już od 12 lat jako Patronka Szkoły. Jej życie oraz wspaniałe cechy charakteru, młodzi artyści ukazali prezentując wiersze, śpiewając piosenki, jak również przedstawiając specjalnie przygotowaną na tą okazję scenkę. W uroczystości szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Franciszek Dymon, Dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie Jerzy Misterka oraz Dyrektor GCKiCz Wiesław Lizak. Do osoby Stefanii Łąckiej odniósł się w swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon: „(…) Stefania Łącka napisała kiedyś „Miarą miłości jest dawanie swego czasu drugiemu człowiekowi”. W tym krótkim zdaniu można znaleźć prawdziwy i niezwykły sens życia, jaki zawsze towarzyszył patronce tej szkoły”. Ponadto zaznaczył, że „Dziś możemy być dumni! – nie tylko z dużych osiągnięć tej szkoły jeżeli chodzi o dobre wyniki w nauce, wspaniałe osiągnięcia w sporcie, udziały w turniejach, konkursach – ale przede wszystkim szkoła i my stanowiący wspólnotę samorządową – z patronki tej szkoły!”. Na koniec zwrócił się do społeczności szkolnej słowami: „Należy podkreślić z pełną stanowczością i odpowiedzialnością, że co roku szkoła daje wspaniały przykład, organizując uroczyste akademie upamiętniające osobę Stefanii Łąckiej. Za to gorąco pragnę podziękować nauczycielom oraz uczniom gimnazjum. Życzę, aby szkoła osiągała nadal same sukcesy, by praca uczniów i nauczycieli przynosiła wszystkim nam satysfakcję, a pamięć o Stefani Łąckiej, jako wielkiej patronce gimnazjum trwała w naszej pamięci na zawsze. (…)”. Do wszystkich zgromadzonych na tej wyjątkowej uroczystości zwrócił się również dyrektor placówki Jerzy Misterka, który podziękował wszystkim obecnym za przybycie i życzył młodzieży, by ta umiała czerpać wzorce z autorytetów, takich jak postać patronki placówki Stefanii Łąckiej.     Zdjęcia z wydarzenia       Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.06.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe