Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
poniedziałek
26 września
temperatura: 9°C
wiatr: 6,2 km/h
opady: 0,0 mm

Święto Patrona Gimnazjum

W piątek, 13 stycznia br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Gimnazjum. Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem pani Marty Kochan i pani Anny Radło przygotowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający wyjątkową postać patronki placówki – Stefanię Łącką. Pokazano scenki z życia patronki m.in.: w domu w Woli Żelichowskiej, w Żeńskim Seminarium Nauczycielskim w Tarnowie oraz w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

W święcie Patrona Gimnazjum udział wzięła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: ks. dr Ryszard Banach, ks. dr Edward Kabat – autor kilku publikacji o Stefanii Łąckiej, Bronisław Błach – Sekretarz Gminy Gręboszów, Maria Pawlikowska – autorka książki o Stefanii Łąckiej, Dawid Szpara – reżyser film o Stefanii Łąckiej, Elżbieta i Antoni Zięba oraz Teresa i Józef Gawron – przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie, Jerzy Misterka – dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz.

W imieniu samorządu gminy Gręboszów głos zabrał sekretarz Bronisław Błach, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej części artystycznej oraz pamięć o osobie patronki i ideałach jakim była wierna w całym swoim życiu. W podobnym tonie wypowiadali się: ks. prałat Ryszard Banach, Elżbieta Zięba i Jerzy Misterka, dyrektor placówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.01.2017 r.

W piątek, 13 stycznia br. w Zespole Szkół w Gręboszowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Gimnazjum. Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem pani Marty Kochan i pani Anny Radło przygotowała montaż słowno-muzyczny upamiętniający wyjątkową postać patronki placówki – Stefanię Łącką. Pokazano scenki z życia patronki m.in.: w domu w Woli Żelichowskiej, w Żeńskim Seminarium Nauczycielskim w Tarnowie oraz w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. W święcie Patrona Gimnazjum udział wzięła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: ks. dr Ryszard Banach, ks. dr Edward Kabat – autor kilku publikacji o Stefanii Łąckiej, Bronisław Błach – Sekretarz Gminy Gręboszów, Maria Pawlikowska – autorka książki o Stefanii Łąckiej, Dawid Szpara – reżyser film o Stefanii Łąckiej, Elżbieta i Antoni Zięba oraz Teresa i Józef Gawron – przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej w Tarnowie, Jerzy Misterka – dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie oraz Wiesław Lizak – dyr. GCKiCz. W imieniu samorządu gminy Gręboszów głos zabrał sekretarz Bronisław Błach, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej części artystycznej oraz pamięć o osobie patronki i ideałach jakim była wierna w całym swoim życiu. W podobnym tonie wypowiadali się: ks. prałat Ryszard Banach, Elżbieta Zięba i Jerzy Misterka, dyrektor placówki.     Zdjęcia z wydarzenia                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 20.01.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe