Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
11 sierpnia
temperatura: 17°C
wiatr: 10,4 km/h
opady: 0,0 mm

ŚWIĘTO PATRONA ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

Święto patrona szkoły jest niezwykle ważnym dniem dla każdej placówki oświatowej. To przede wszystkim doskonała okazja, by młodzież mogła zaznajomić się i utrwalić życiorys patrona, jak również poznać i zrozumieć ideały jakimi kierował się w swoim życiu. W piątek 26 stycznia br. młodzież ucząca się w klasach gimnazjalnych szkoły w Gręboszowie przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony patronce – Stefanii Łąckiej. Myślą przewodnią uroczystej akademii były słowa: „Co zasiejemy w sercu w młodości, otrzymamy w dalszym życiu”.

Stefania Łącka to bez wątpienia doskonały wychowawczy wzorzec dla młodzieży. Jej biografia jest istotną lekcją wspaniałych ideałów i wartości, które należy utrwalać i propagować. Jej wspaniały, heroiczny życiorys można podsumować w zdaniu „wierna Bogu i Ojczyźnie”. Społeczność szkolna zgromadzona na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie z uwagą wysłuchała akademii w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych, którzy przedstawili sylwetkę i najważniejsze wydarzenia z życia patronki. Wśród gości uczestniczących w uroczystości byli obecni: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Bronisław Błach – Sekretarz Gminy oraz  Wiesław Lizak – dyrektor GCKiCz w Gręboszowie.

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.01.2018 r.

Święto patrona szkoły jest niezwykle ważnym dniem dla każdej placówki oświatowej. To przede wszystkim doskonała okazja, by młodzież mogła zaznajomić się i utrwalić życiorys patrona, jak również poznać i zrozumieć ideały jakimi kierował się w swoim życiu. W piątek 26 stycznia br. młodzież ucząca się w klasach gimnazjalnych szkoły w Gręboszowie przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony patronce – Stefanii Łąckiej. Myślą przewodnią uroczystej akademii były słowa: „Co zasiejemy w sercu w młodości, otrzymamy w dalszym życiu”. Stefania Łącka to bez wątpienia doskonały wychowawczy wzorzec dla młodzieży. Jej biografia jest istotną lekcją wspaniałych ideałów i wartości, które należy utrwalać i propagować. Jej wspaniały, heroiczny życiorys można podsumować w zdaniu „wierna Bogu i Ojczyźnie”. Społeczność szkolna zgromadzona na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gręboszowie z uwagą wysłuchała akademii w wykonaniu uczniów klas gimnazjalnych, którzy przedstawili sylwetkę i najważniejsze wydarzenia z życia patronki. Wśród gości uczestniczących w uroczystości byli obecni: Franciszek Dymon – Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów, Bronisław Błach – Sekretarz Gminy oraz  Wiesław Lizak – dyrektor GCKiCz w Gręboszowie.     Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 31.01.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe