Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Sunday
4 grudnia
temperatura: 1°C
wiatr: 11,4 km/h
opady: 0,0 mm

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Gręboszowie

We wtorek, 12 listopada br. w Zespole Szkół w Gręboszowie miała miejsce ważna uroczystość. Społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły Podstawowej połączone z 95.-rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pań: Anny Potępa i Jadwigi Woźniak, przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie patrona majora Henryka Sucharskiego, bohaterskiego obrońcy Westerplatte oraz wydarzeniom I i II wojny światowej.

Po zakończeniu akademii głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Misterka, który podziękował uczniom za piękne wiersze, piosenki oraz przypomnienie sylwetki patrona, wywodzącego się z Gręboszowa, majora Henryk Sucharskiego. Wspomniał również jak ważna i wyjątkowa jest postać patrona placówki, który powinien być przykładem dla młodzieży uczęszczającej do szkoły podstawowej: „Jest to postać nietuzinkowa. Związana z naszą ziemią, dająca nam przykład w jaki sposób należy bronić swojej ojczyzny, swojej niepodległości”. Zaznaczył również, jak istotna jest pamięć o naszych przodkach, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszego narodu oraz jak ważna jest również pamięć o wydarzeniach I i II wojny: „pokazaliście, że pamiętacie o historii, pamiętacie o bohaterze i mam nadzieję, że to co dzisiaj przedstawiliście zabierzecie ze sobą w przyszłość, w życie dorosłe i będziecie pamiętać o tym skąd pochodzicie.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak. W imieniu samorządu gminy Gręboszów głos zabrał przewodniczący Wiesław Wytrwał, który mówił o naszym obowiązku pamięci o tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Zaznaczył również, że niezwykle istotne jest byśmy pamięć tą przekazywali następnym pokoleniom. „Narodowe Święto niepodległości i dzień patrona szkoły to dni nie tylko podniosłe, ale także dni radosne. Powinniśmy się tym bardziej cieszyć i szczycić, bo patron szkoły podstawowej mjr Henryk Sucharski i gimnazjum Stefania Łącka są naszymi rodakami, którzy żyli i chodzili po gręboszowskiej ziemi”- dodał przewodniczący Wytrwał.

Opracowanie: W. Lizak

Wprowadzenie: M. Janowiec 14.11.2013 r.

We wtorek, 12 listopada br. w Zespole Szkół w Gręboszowie miała miejsce ważna uroczystość. Społeczność szkolna obchodziła Święto Patrona Szkoły Podstawowej połączone z 95.-rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pań: Anny Potępa i Jadwigi Woźniak, przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie patrona majora Henryka Sucharskiego, bohaterskiego obrońcy Westerplatte oraz wydarzeniom I i II wojny światowej. Po zakończeniu akademii głos zabrał dyrektor szkoły Jerzy Misterka, który podziękował uczniom za piękne wiersze, piosenki oraz przypomnienie sylwetki patrona, wywodzącego się z Gręboszowa, majora Henryk Sucharskiego. Wspomniał również jak ważna i wyjątkowa jest postać patrona placówki, który powinien być przykładem dla młodzieży uczęszczającej do szkoły podstawowej: „Jest to postać nietuzinkowa. Związana z naszą ziemią, dająca nam przykład w jaki sposób należy bronić swojej ojczyzny, swojej niepodległości”. Zaznaczył również, jak istotna jest pamięć o naszych przodkach, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszego narodu oraz jak ważna jest również pamięć o wydarzeniach I i II wojny: „pokazaliście, że pamiętacie o historii, pamiętacie o bohaterze i mam nadzieję, że to co dzisiaj przedstawiliście zabierzecie ze sobą w przyszłość, w życie dorosłe i będziecie pamiętać o tym skąd pochodzicie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Wytrwał oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak. W imieniu samorządu gminy Gręboszów głos zabrał przewodniczący Wiesław Wytrwał, który mówił o naszym obowiązku pamięci o tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Zaznaczył również, że niezwykle istotne jest byśmy pamięć tą przekazywali następnym pokoleniom. „Narodowe Święto niepodległości i dzień patrona szkoły to dni nie tylko podniosłe, ale także dni radosne. Powinniśmy się tym bardziej cieszyć i szczycić, bo patron szkoły podstawowej mjr Henryk Sucharski i gimnazjum Stefania Łącka są naszymi rodakami, którzy żyli i chodzili po gręboszowskiej ziemi”- dodał przewodniczący Wytrwał. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: W. Lizak Wprowadzenie: M. Janowiec 14.11.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe