Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
24 lipca
temperatura: 26°C
wiatr: 25,3 km/h
opady: 0,3 mm

Udogodnienia w kwestiach meldunkowych

Od 1 stycznia 2013 r. zostały zmienione niektóre kwestie związane z obowiązkiem meldunkowym.  Zgodnie z nowymi przepisami od nowego roku nie  ma obowiązku dokonania wymeldowania w jednym urzędzie by móc dokonać zameldowania w drugim urzędzie. Wszystkie  czynności  związane z obowiązkiem meldunkowym załatwimy podczas jednej wizyty w urzędzie, w którym będziemy dokonywać meldunku.

Ponadto zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o ewidencji ludności  i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z dnia 7 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1407):
- przy dokonywania zameldowania nie ma obowiązku podawania informacji o wykształceniu, obowiązku wojskowym oraz nie ma obowiązku przedkładania książeczek wojskowych,
- zniesiono sankcje karne m.in. dla obywateli polskich i obywateli UE za niedopełnienie obowiązku meldunkowego,
- termin zgłoszenia meldunku został wydłużony z 4 dni do 30 dni,
- formalności meldunkowych można dopełnić w urzędzie przez ustanowionego pełnomocnika,
- właściciele, dozorcy i administratorzy nieruchomości oraz zakłady pracy nie mają obowiązku weryfikowania dokonywania meldunku przez mieszkańców lub pracowników,
- nie ma obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów.

Ponadto od dnia 1 stycznia 2013 r. znika  obowiązek zameldowania obywateli polskich oraz obywateli UE na pobyt czasowy, nie przekraczający 3 miesięcy.
Zgodnie z w/w ustawą obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony z początkiem stycznia 2016.

Od 1 stycznia 2013 r. zostały zmienione niektóre kwestie związane z obowiązkiem meldunkowym.  Zgodnie z nowymi przepisami od nowego roku nie  ma obowiązku dokonania wymeldowania w jednym urzędzie by móc dokonać zameldowania w drugim urzędzie. Wszystkie  czynności  związane z obowiązkiem meldunkowym załatwimy podczas jednej wizyty w urzędzie, w którym będziemy dokonywać meldunku.Ponadto zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o ewidencji ludności  i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z dnia 7 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1407):- przy dokonywania zameldowania nie ma obowiązku podawania informacji o wykształceniu, obowiązku wojskowym oraz nie ma obowiązku przedkładania książeczek wojskowych,- zniesiono sankcje karne m.in. dla obywateli polskich i obywateli UE za niedopełnienie obowiązku meldunkowego,- termin zgłoszenia meldunku został wydłużony z 4 dni do 30 dni,- formalności meldunkowych można dopełnić w urzędzie przez ustanowionego pełnomocnika,- właściciele, dozorcy i administratorzy nieruchomości oraz zakłady pracy nie mają obowiązku weryfikowania dokonywania meldunku przez mieszkańców lub pracowników,- nie ma obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów.Ponadto od dnia 1 stycznia 2013 r. znika  obowiązek zameldowania obywateli polskich oraz obywateli UE na pobyt czasowy, nie przekraczający 3 miesięcy.Zgodnie z w/w ustawą obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony z początkiem stycznia 2016.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe