Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
sobota
1 października
temperatura: 12°C
wiatr: 3,4 km/h
opady: 0,0 mm

Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II

Obecny rok 2018 będzie obfitował w wiele różnych inicjatyw związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości czy też z 40. rocznicą wyboru na stolicę Piotrową Karola Wojtyły – krakowskiego kardynała, obecnie św. Jana Pawła II.

Uwzględniając te wydarzenia Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej chce zaproponować konkretną inicjatywę, która może przyczynić się do pełniejszego i bardziej świadomego udziału w świętowaniu tych szlachetnych rocznic.

W tym celu dnia 20 grudnia 2017 roku Biskup Tarnowski Andrzej Jeż powołał Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który ma na celu upowszechnianie bogatego dorobku myśli i wskazań św. Jana Pawła II. To nasz Święty Rodak uczył nas, jak mamy korzystać z daru wolności, upominał się o godność człowieka i należne człowiekowi prawa.

O działalności Uniwersytetu, w ramach którego wykłady będą odbywać się w: Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu oraz Krużlowej można przeczytać na stronie internetowej http://unsjp2.edu.pl/ . Tam również został umieszczony dokładny harmonogram zajęć.

W związku z powyższym, zwracam się z serdeczną prośbą, w ramach wypróbowanej już wiele razy życzliwości i udanej współpracy diecezji z samorządami, o zapoznanie się z tą inicjatywą samorządowców, ale również o przekazanie tej informacji do placówek oświatowych, przedsiębiorców, oraz innych podmiotów, do których Państwo macie dostęp. Może również byłoby możliwym umieszczenie informacji na temat tej inicjatywy na Państwa stronie internetowej.

Rozwój i zwiększenie świadomości w kwestiach społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych to płaszczyzny, które łączą ze sobą wiele instytucji świeckich i kościelnych. Jestem przekonany, że ta propozycja spotka się z Państwa przychylnością i zaowocuję podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach, które aż tak bardzo nie absorbują czasowa, ale dają właściwy ogląd społecznej rzeczywistości, który przyczyni się do skuteczniejszej służby drugiemu człowiekowi.

Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na wskazanej wyżej stronie, ja natomiast pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

Z wyrazami należnego szacunku

Ks. dr Jan Bartoszek

DYREKTOR UNSJPII

 

 

files/pliki/aktualnosci/2018/01styczen/Uniwersytet Nauczania Spolecznego Jana Pawla II/1.JPG

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 12.01.2018 r.

Obecny rok 2018 będzie obfitował w wiele różnych inicjatyw związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości czy też z 40. rocznicą wyboru na stolicę Piotrową Karola Wojtyły – krakowskiego kardynała, obecnie św. Jana Pawła II. Uwzględniając te wydarzenia Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej chce zaproponować konkretną inicjatywę, która może przyczynić się do pełniejszego i bardziej świadomego udziału w świętowaniu tych szlachetnych rocznic. W tym celu dnia 20 grudnia 2017 roku Biskup Tarnowski Andrzej Jeż powołał Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II, który ma na celu upowszechnianie bogatego dorobku myśli i wskazań św. Jana Pawła II. To nasz Święty Rodak uczył nas, jak mamy korzystać z daru wolności, upominał się o godność człowieka i należne człowiekowi prawa. O działalności Uniwersytetu, w ramach którego wykłady będą odbywać się w: Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Mielcu oraz Krużlowej można przeczytać na stronie internetowej http://unsjp2.edu.pl/ . Tam również został umieszczony dokładny harmonogram zajęć. W związku z powyższym, zwracam się z serdeczną prośbą, w ramach wypróbowanej już wiele razy życzliwości i udanej współpracy diecezji z samorządami, o zapoznanie się z tą inicjatywą samorządowców, ale również o przekazanie tej informacji do placówek oświatowych, przedsiębiorców, oraz innych podmiotów, do których Państwo macie dostęp. Może również byłoby możliwym umieszczenie informacji na temat tej inicjatywy na Państwa stronie internetowej. Rozwój i zwiększenie świadomości w kwestiach społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych to płaszczyzny, które łączą ze sobą wiele instytucji świeckich i kościelnych. Jestem przekonany, że ta propozycja spotka się z Państwa przychylnością i zaowocuję podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach, które aż tak bardzo nie absorbują czasowa, ale dają właściwy ogląd społecznej rzeczywistości, który przyczyni się do skuteczniejszej służby drugiemu człowiekowi. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na wskazanej wyżej stronie, ja natomiast pozostaję do Państwa dyspozycji.   Z wyrazami należnego szacunku Ks. dr Jan Bartoszek DYREKTOR UNSJPII                 Wprowadzenie: Marcin Janowiec 12.01.2018 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe