Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
16 kwietnia
temperatura: 10°C
wiatr: 4,0 km/h
opady: 0,0 mm

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016

We wtorek, 1 września br. w Zespole Szkół w Gręboszowie rozpoczęto nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczysta inauguracja w placówce poprzedzona była mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor zespołu szkół Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie I Szkoły Podstawowej.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość znaleźli się: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon oraz dyr. Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak.

Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. Wspomniała także o 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która przypada na dzień 1 września. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Wójt podziękowała młodzieży gimnazjalnej, która podczas tegorocznych wakacji reprezentowała naszą gminę na VII Święcie Powiśla Dąbrowskiego i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „na ośpiewanie wieńca dożynkowego”. Wyrazy wdzięczności skierowała również do  Pani Emilii Misterka, która poświęciła swój czas w okresie wakacji na przygotowanie zespołu na tegoroczne powiatowe święto.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.

Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy.

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.09.2015 r.

We wtorek, 1 września br. w Zespole Szkół w Gręboszowie rozpoczęto nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczysta inauguracja w placówce poprzedzona była mszą świętą w kościele pw. WNMP w Gręboszowie, w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Punktualnie o godz. 9.00 dyrektor zespołu szkół Jerzy Misterka wraz z gronem pedagogicznym, władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi powitał wszystkich uczniów, którzy będą teraz uczęszczać do placówki. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w klasie I Szkoły Podstawowej. Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość znaleźli się: Wójt Gminy Gręboszów Krystyna Świętek, Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Dymon oraz dyr. Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie Wiesław Lizak. Wójt gminy Gręboszów Krystyna Świętek w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. Wspomniała także o 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która przypada na dzień 1 września. Na zakończenie swojego wystąpienia Pani Wójt podziękowała młodzieży gimnazjalnej, która podczas tegorocznych wakacji reprezentowała naszą gminę na VII Święcie Powiśla Dąbrowskiego i zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „na ośpiewanie wieńca dożynkowego”. Wyrazy wdzięczności skierowała również do  Pani Emilii Misterka, która poświęciła swój czas w okresie wakacji na przygotowanie zespołu na tegoroczne powiatowe święto. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie. Uczniom oraz nauczycielom życzymy owocnej pracy. Zdjęcia z wydarzenia         Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.09.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe