Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Wednesday
29 maja
temperatura: 16°C
wiatr: 1,0 km/h
opady: 0,0 mm

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona jako święto w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Warto również zaznaczyć, że papież Jan XXII wprowadził je do kalendarza liturgicznego w całym Kościele. W tym wyjątkowym dniu katolicy publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji. 

W parafii pw. WNMP w Gręboszowie 4 czerwca br. o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. dr Ryszard Banach w koncelebrze ks. proboszcza Wiesława Babiarza. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami Gręboszowa do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Uczestniczyli w niej: księża, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej i PSL, parafianie i goście. W tym wyjątkowym dniu domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi.

Tradycją stało się już to, że ołtarze w Gręboszowie wykonują poszczególne sołectwa wchodzące w skład parafii. W tym roku przygotowały je sołectwa: Gręboszów, Lubiczko, Ujście Jezuickie i Biskupice. Pierwszy z nich został zbudowany przy budynku poczty, drugi przed budynkiem Urzędu Gminy, trzeci przy budynku dawnej apteki, zaś czwarty przy budynku Przedszkola. Przy każdym z ołtarzy był odczytywany fragment Ewangelii oraz ks. proboszcz błogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkich wiernych uczestniczących w procesji.

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.06.2015 r.

Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona jako święto w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Warto również zaznaczyć, że papież Jan XXII wprowadził je do kalendarza liturgicznego w całym Kościele. W tym wyjątkowym dniu katolicy publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji.  W parafii pw. WNMP w Gręboszowie 4 czerwca br. o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. dr Ryszard Banach w koncelebrze ks. proboszcza Wiesława Babiarza. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami Gręboszowa do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Uczestniczyli w niej: księża, ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej i PSL, parafianie i goście. W tym wyjątkowym dniu domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi. Tradycją stało się już to, że ołtarze w Gręboszowie wykonują poszczególne sołectwa wchodzące w skład parafii. W tym roku przygotowały je sołectwa: Gręboszów, Lubiczko, Ujście Jezuickie i Biskupice. Pierwszy z nich został zbudowany przy budynku poczty, drugi przed budynkiem Urzędu Gminy, trzeci przy budynku dawnej apteki, zaś czwarty przy budynku Przedszkola. Przy każdym z ołtarzy był odczytywany fragment Ewangelii oraz ks. proboszcz błogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkich wiernych uczestniczących w procesji. Zdjęcia z wydarzenia           Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 09.06.2015 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe