V Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Gręboszów
W piątkowy poranek, 12 grudnia 2025 r. Szkoła Podstawowa w Gręboszowie ponownie stała się centrum szachowych emocji. Do rywalizacji przystąpiło 57 zawodników, którzy z pełnym zaangażowaniem walczyli o zwycięstwo i prestiżowy puchar.
Nad sprawną i profesjonalną organizacją turnieju czuwał sędzia główny Przemysław Kopacz.
Wyniki rywalizacji:
Kategoria Mężczyzn:
- miejsce - Szymon Wąż
- miejsce - Jakub Sarat
- miejsce - Jan Wierzbicki
Kategoria Kobiet:
- miejsce - Liliana Olczak
- miejsce - Anna Sobota
- miejsce - Natalia Moryl
Nagrody wręczyli przedstawiciele Gminy Gręboszów i Organizatorów:
Grzegorz Kilian reprezentujący Wójta Gminy Gręboszów Krzysztofa Gila oraz Przemysław Kopacz – w imieniu Prezes Stowarzyszenia Szach-Mat, Pani Eweliny Kopacz.
Wszyscy zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale i niezwykłą determinacją i odwagą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Dziękujemy Stowarzyszeniu Szachowemu „Szach-Mat” z Radomyśla Wielkiego, za zaangażowanie i promocję szachów wśród dzieci i młodzieży.
Turniej oraz zajęcia szachowe zrealizowano ze środków przekazanych przez Gminę Gręboszów w ramach realizacji zadania publicznego pn.: „V Szachy w Gminie Gręboszów”.
Opracowanie: Grzegorz Kilian, Stowarzyszenie Szach-Mat
Wprowadzenie: Marcin Janowiec 16.12.2025 r.