Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Tuesday
6 czerwca
temperatura: 18°C
wiatr: 12,3 km/h
opady: 0,1 mm

VII TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ

Poczet Bagiennych z Wieżycy wraz z Braćmi Dobrzyńskimi i Joannitami z Mielca

mają zaszczyt zaprosić na

VII TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ

6 LIPCA SOBOTA godz. 12.00 – 19.00 pod Wieżycą we wsi Oleśnica, gmina Olesno

- turnieje bojowe: indywidualne i grupowe

- turnieje: łuczniczy i oszczepniczy

- bieg dam, bieg w dybach

- życie obozowe

- bitwa wieczorna z inscenizacją oblężenia pogańskiego grodu

- koncert zespołu „Daj Ognia”

- szkółka rycerska dla dzieci i młodzieży: podstawy władania mieczem i łukiem, polowanie na smoki

- kramy z zabawkami rycerskimi i innymi produktami rzemieślniczymi z epoki

7 LIPCA NIEDZIELA godz. 11.00 – przemarsz z publicznością z obozowiska do kaplicy we wsi Oleśnica

W tym roku obchodzimy 800. rocznicę wizyty św. Franciszka u sułtana Malika al-Kamila.

Impreza rokrocznie się rozrasta – w dwóch ostatnich edycjach w szranki stawało ok. 150. odtwórców historycznych z wieku XIII. co uplasowało nasz Turniej na drugim miejscu pośród wydarzeń rekonstruktorskich tego wieku w kraju. Przekłada się to też na zainteresowanie publiczności, która przybywa do dotychczas kompletnie nieznanej wioski coraz licznej – nawet z Krakowa. W plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Wydarzenie roku 2018” nasz Turniej zajął 5 miejsce, pokonując dziesiątki imprez organizowanych nawet w dużych miastach jak Kraków, Tarnów czy Bochnia.

Tradycyjnie nie przewidujemy opłat za wstęp, tak aby impreza była dostępna dla wszystkich miłośników historii, stąd budżet oparty jest w całości na hojności darczyńców.

WSTĘP WOLNY GPS: 50°10'10"N, 20°57'00"E lub wpisz: OLEŚNICA WIEŻYCA

Instytucje i osoby prywatne chcące wspomóc naszą działalność finansowo, rzeczowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt: tel. 609 484 321, e- mail: wojciech.z.bagien@interia.pl,

facebook: Wojciech z Bagien Maniak

 

 

files/pliki/aktualnosci/2019/07lipiec/VII TURNIEJ RYCERSKI POD WIEZYCA/plakat turniej rycerski 2019 .jpg

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.07.2019 r.

Poczet Bagiennych z Wieżycy wraz z Braćmi Dobrzyńskimi i Joannitami z Mielca mają zaszczyt zaprosić na VII TURNIEJ RYCERSKI POD WIEŻYCĄ 6 LIPCA SOBOTA godz. 12.00 – 19.00 pod Wieżycą we wsi Oleśnica, gmina Olesno - turnieje bojowe: indywidualne i grupowe - turnieje: łuczniczy i oszczepniczy - bieg dam, bieg w dybach - życie obozowe - bitwa wieczorna z inscenizacją oblężenia pogańskiego grodu - koncert zespołu „Daj Ognia” - szkółka rycerska dla dzieci i młodzieży: podstawy władania mieczem i łukiem, polowanie na smoki - kramy z zabawkami rycerskimi i innymi produktami rzemieślniczymi z epoki 7 LIPCA NIEDZIELA godz. 11.00 – przemarsz z publicznością z obozowiska do kaplicy we wsi Oleśnica W tym roku obchodzimy 800. rocznicę wizyty św. Franciszka u sułtana Malika al-Kamila. Impreza rokrocznie się rozrasta – w dwóch ostatnich edycjach w szranki stawało ok. 150. odtwórców historycznych z wieku XIII. co uplasowało nasz Turniej na drugim miejscu pośród wydarzeń rekonstruktorskich tego wieku w kraju. Przekłada się to też na zainteresowanie publiczności, która przybywa do dotychczas kompletnie nieznanej wioski coraz licznej – nawet z Krakowa. W plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie odkrywanie Małopolski”, w kategorii „Wydarzenie roku 2018” nasz Turniej zajął 5 miejsce, pokonując dziesiątki imprez organizowanych nawet w dużych miastach jak Kraków, Tarnów czy Bochnia. Tradycyjnie nie przewidujemy opłat za wstęp, tak aby impreza była dostępna dla wszystkich miłośników historii, stąd budżet oparty jest w całości na hojności darczyńców. WSTĘP WOLNY GPS: 50°10'10"N, 20°57'00"E lub wpisz: OLEŚNICA WIEŻYCA Instytucje i osoby prywatne chcące wspomóc naszą działalność finansowo, rzeczowo lub organizacyjnie prosimy o kontakt: tel. 609 484 321, e- mail: wojciech.z.bagien@interia.pl, facebook: Wojciech z Bagien Maniak               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 03.07.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe