Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
25 września
temperatura: 14°C
wiatr: 10,9 km/h
opady: 0,0 mm

W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny został przedstawiony w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w dniu 19 maja br. i był doskonałą okazją, by w 97. rocznicę urodzin po raz kolejny pochylić się nad niezwykłością postaci Wielkiego Polaka. Akademia była jednocześnie ważną chwilą zastanowienia się nad duchową spuścizną Papieża Polaka i owocem daru tego wspaniałego pontyfikatu. Był to również jakże potrzebny moment refleksji nad niezwykle aktualną nauką i wartościami głoszonymi przez Papieża Polaka.

Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma wśród nas już 12 lat. Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku, jednak w naszych sercach pozostanie na zawsze. Dzisiaj bardzo istotne jest, aby głoszone przez Niego wartości były przekazywane kolejnym pokoleniom, zwarzywszy na to, że najmłodsze generacje przyszły na świat już po jego śmierci. Dlatego tak ważne jest, by kształcić młodych w duchu wartości głoszonych przez Jana Pawła II oraz krzewić pamięć o osobie tego wyjątkowego świętego, którego doskonale pamiętamy chociażby z pielgrzymek do Polski odbywanych w trakcie pontyfikatu. Nieco starsi parafianie zapewne pamiętają również wizytę ówczesnego Kardynała Karola Wojtyły w naszym gręboszowskim kościele 14 listopada 1971 roku. Podczas akademii usłyszeliśmy wybrane fragmenty homilii głoszonych przez Papieża Polaka, jak również jego twórczość literacką. Nie zabrakło również pieśni i piosenek, tak bliskich sercu Jana Pawła II.

Podczas uroczystej akademii młodzież szkolna nawiązała również do zbliżającego się święta Dnia Matki. Nie zabrakło życzeń i prezentów w postaci serduszek dla wszystkich mam, które w tym dniu były obecne w gręboszowskiej świątyni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.05.2017 r.

Uczniowie Zespołu Szkół w Gręboszowie pod kierownictwem nauczycieli przygotowali uroczystą akademię poświęconą osobie świętego Jana Pawła II. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny został przedstawiony w kościele pw. WNMP w Gręboszowie w dniu 19 maja br. i był doskonałą okazją, by w 97. rocznicę urodzin po raz kolejny pochylić się nad niezwykłością postaci Wielkiego Polaka. Akademia była jednocześnie ważną chwilą zastanowienia się nad duchową spuścizną Papieża Polaka i owocem daru tego wspaniałego pontyfikatu. Był to również jakże potrzebny moment refleksji nad niezwykle aktualną nauką i wartościami głoszonymi przez Papieża Polaka. Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma wśród nas już 12 lat. Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 roku, jednak w naszych sercach pozostanie na zawsze. Dzisiaj bardzo istotne jest, aby głoszone przez Niego wartości były przekazywane kolejnym pokoleniom, zwarzywszy na to, że najmłodsze generacje przyszły na świat już po jego śmierci. Dlatego tak ważne jest, by kształcić młodych w duchu wartości głoszonych przez Jana Pawła II oraz krzewić pamięć o osobie tego wyjątkowego świętego, którego doskonale pamiętamy chociażby z pielgrzymek do Polski odbywanych w trakcie pontyfikatu. Nieco starsi parafianie zapewne pamiętają również wizytę ówczesnego Kardynała Karola Wojtyły w naszym gręboszowskim kościele 14 listopada 1971 roku. Podczas akademii usłyszeliśmy wybrane fragmenty homilii głoszonych przez Papieża Polaka, jak również jego twórczość literacką. Nie zabrakło również pieśni i piosenek, tak bliskich sercu Jana Pawła II. Podczas uroczystej akademii młodzież szkolna nawiązała również do zbliżającego się święta Dnia Matki. Nie zabrakło życzeń i prezentów w postaci serduszek dla wszystkich mam, które w tym dniu były obecne w gręboszowskiej świątyni.     Zdjęcia z wydarzenia                   Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 24.05.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe