Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Saturday
10 czerwca
temperatura: 17°C
wiatr: 8,5 km/h
opady: 0,0 mm

„Wakacje z piłką”

           19 lipca 2013 roku na obiekcie sportowym „ORLIK” w Gręboszowie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłki nożnej chłopców pod nazwą „Wakacje z piłką”. Zawody na szczeblu gminnym zostały zorganizowane przez Urząd Gminy Gręboszów. Eliminacje gminne były przepustką do następnego etapu rozgrywek na szczeblu powiatowym a następnie wojewódzkim. W zawodach mogli wziąć udział chłopcy urodzeni w 2000 roku i młodsi. Do udziału w zawodach zgłoszono 3 drużyny tj.:

1. LZS Borusowa

2. LZS Karsy

3. LZS Wola Żelichowska

Wszystkie wymienione zespoły wyszły na murawę taka samą liczbą zawodników. Składy poszczególnych zespołów przedstawiają się następująco:

LZS Borusowa

LZS Karsy

LZS Wola Żelichowska

1. Białas Błażej

1. Grabiec Kamil

1. Bociek Łukasz

2. Misiaszek Adam

2. Kaczówka Paweł

2. Kaczówka Rafał

3. Skowron Jakub

3. Koziara Dominik

3. Krupa Patryk

4. Trela Patryk

4. Marek Damian

4. Lis Adrian

5. Wesołowski Dawid

5. Niejadlik Dariusz

5. Łucek Marcin

6. Woziwoda Łukasz

6. Starsiak Krystian

6. Morawiec Adrian

7. Wytrwał Konrad

7. Starsiak Paweł

7. Przeworski Wiktor

8. Zając Bartosz

8. Świętek Nikodem

8. Starsiak Mateusz

 

Turniej rozegrano wg zasady „każdy z każdym”. Drużyny zagrały po 2 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania.

Rozegrano łącznie trzy mecze, których wyniki przedstawiają się następująco:

1. LZS Karsy – LZS Borusowa                               1:4  do przerwy 1:3

2. LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska                0:1  do przerwy 0:1

3. LZS  Borusowa – LZS Wola Żelichowska       3:1  do przerwy 1:1

 

Za zwycięstwo drużyna otrzymała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

Po emocjonujących meczach klasyfikacja końcowa wyglądała  następująco:

Miejsce pierwsze: LZS Borusowa                   liczba punktów: 6

Miejsce drugie: LZS Wola Żelichowska         liczba punktów: 3

Miejsce trzecie: LZS Karsy                                liczba punktów: 0

Do turnieju powiatowego zakwalifikowała się drużyna: LZS Borusowa.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Łukasz Woziwoda z LZS Borusowa. Na grę młodych zawodników patrzyło się z przyjemnością. Postawa i zaangażowania jakie można było zaobserwować na boisku dobrze rokuję na dalszą sportową przyszłość.

Zwycięska drużyna otrzymała puchar, piłkę oraz dyplomy natomiast dwie pozostałe drużyny po piłce i dyplomy. Najlepszy strzelec otrzymał piłkę oraz dyplom. Dla wszystkich zawodników zakupiono napoje oraz wyżywienie, które przekazano po zakończeniu rozgrywek. Nagrody zostały ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie oraz przez Wójta Gminy Gręboszów. Wręczenia nagród dokonał pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Pan Grzegorz Kilian.

Mecze sędziował Pan Grzegorz Mosio, który jest znany zawodnikom grającym w klubach z terenu naszej gminy ponieważ sędziuje mecze w klasie A i B. Podczas zawodów zapewniono również opiekę medyczną dla zawodników oraz kibiców. Obsługę muzyczną oraz nagłośnienie podczas zawodów zapewnił Pan Wiesław Lizak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej pn. „Wakacje z piłką” odbędą się na obiekcie Orlik w Oleśnie 28 lipca 2013 r. o godz. 15.00. Zwycięskiej drużynie LZS Borusowa życzymy powodzenia a kibiców zachęcamy do dopingowania.

Opracowanie: G. Kilian

Wprowadzenie: M. Janowiec 25.07.2013 r.

           19 lipca 2013 roku na obiekcie sportowym „ORLIK” w Gręboszowie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłki nożnej chłopców pod nazwą „Wakacje z piłką”. Zawody na szczeblu gminnym zostały zorganizowane przez Urząd Gminy Gręboszów. Eliminacje gminne były przepustką do następnego etapu rozgrywek na szczeblu powiatowym a następnie wojewódzkim. W zawodach mogli wziąć udział chłopcy urodzeni w 2000 roku i młodsi. Do udziału w zawodach zgłoszono 3 drużyny tj.: 1. LZS Borusowa 2. LZS Karsy 3. LZS Wola Żelichowska Wszystkie wymienione zespoły wyszły na murawę taka samą liczbą zawodników. Składy poszczególnych zespołów przedstawiają się następująco: LZS Borusowa LZS Karsy LZS Wola Żelichowska 1. Białas Błażej 1. Grabiec Kamil 1. Bociek Łukasz 2. Misiaszek Adam 2. Kaczówka Paweł 2. Kaczówka Rafał 3. Skowron Jakub 3. Koziara Dominik 3. Krupa Patryk 4. Trela Patryk 4. Marek Damian 4. Lis Adrian 5. Wesołowski Dawid 5. Niejadlik Dariusz 5. Łucek Marcin 6. Woziwoda Łukasz 6. Starsiak Krystian 6. Morawiec Adrian 7. Wytrwał Konrad 7. Starsiak Paweł 7. Przeworski Wiktor 8. Zając Bartosz 8. Świętek Nikodem 8. Starsiak Mateusz   Turniej rozegrano wg zasady „każdy z każdym”. Drużyny zagrały po 2 mecze w kolejności ustalonej podczas losowania. Rozegrano łącznie trzy mecze, których wyniki przedstawiają się następująco: 1. LZS Karsy – LZS Borusowa                               1:4  do przerwy 1:3 2. LZS Karsy – LZS Wola Żelichowska                0:1  do przerwy 0:1 3. LZS  Borusowa – LZS Wola Żelichowska       3:1  do przerwy 1:1   Za zwycięstwo drużyna otrzymała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. Po emocjonujących meczach klasyfikacja końcowa wyglądała  następująco: Miejsce pierwsze: LZS Borusowa                   liczba punktów: 6 Miejsce drugie: LZS Wola Żelichowska         liczba punktów: 3 Miejsce trzecie: LZS Karsy                                liczba punktów: 0 Do turnieju powiatowego zakwalifikowała się drużyna: LZS Borusowa. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Łukasz Woziwoda z LZS Borusowa. Na grę młodych zawodników patrzyło się z przyjemnością. Postawa i zaangażowania jakie można było zaobserwować na boisku dobrze rokuję na dalszą sportową przyszłość. Zwycięska drużyna otrzymała puchar, piłkę oraz dyplomy natomiast dwie pozostałe drużyny po piłce i dyplomy. Najlepszy strzelec otrzymał piłkę oraz dyplom. Dla wszystkich zawodników zakupiono napoje oraz wyżywienie, które przekazano po zakończeniu rozgrywek. Nagrody zostały ufundowane przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie oraz przez Wójta Gminy Gręboszów. Wręczenia nagród dokonał pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Pan Grzegorz Kilian. Mecze sędziował Pan Grzegorz Mosio, który jest znany zawodnikom grającym w klubach z terenu naszej gminy ponieważ sędziuje mecze w klasie A i B. Podczas zawodów zapewniono również opiekę medyczną dla zawodników oraz kibiców. Obsługę muzyczną oraz nagłośnienie podczas zawodów zapewnił Pan Wiesław Lizak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie. Eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej pn. „Wakacje z piłką” odbędą się na obiekcie Orlik w Oleśnie 28 lipca 2013 r. o godz. 15.00. Zwycięskiej drużynie LZS Borusowa życzymy powodzenia a kibiców zachęcamy do dopingowania. Zdjęcia z wydarzenia Opracowanie: G. Kilian Wprowadzenie: M. Janowiec 25.07.2013 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe