Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
środa
29 czerwca
temperatura: 19°C
wiatr: 0,5 km/h
opady: 0,0 mm

Wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek-Sałańskiej

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej, który odbędzie się w sobotę 30 września br. o godzinie 16.00.

Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz- uczeń prof. X. Dunikowskiego oraz prof. K. Gąsienica- Szostak.

W latach 80-tych była członkiem grupy plastycznej „KOLORYT” od 1991 roku związana jest z gliwicką grupą „FAUN” w której przez pewien czas była V-ce prezesem.

Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, ale też pastele, wykonuje rysunek ołówkiem. Maluje portrety z żywego modela i ze zdjęć, konie, kwiaty, pejzaże, martwe natury. Ukończyła 3 letni kurs ikonopisania III stopnia u o. o Jezuitów w Krakowie przy Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESSIA.

Miała 26 wystaw indywidualnych, 57 zbiorowych i 14 poplenerowych. Obrazy wystawiała w Krakowie, Warszawie, w Szczecinie, w Brzózkach nad zalewem Szczecińskim, Zakopanem, Tychach, Zebrzydowicach, na zamku w Toszku, Katowicach, w muzeum w Pyskowicach, w Brennej, w Górkach Wielkich w Dworze Kossaków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą: w Watykanie, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii , Czechach, Zakopanem, w Hucie Batory w Chorzowie, w Urzędzie miasta w Świętochłowicach, w Mikołowie, w Centrum zdrowia Dziecka w Warszawie.

Osobiście ofiarowała ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora Ojcu św. J. Pawłowi II na prywatnej  audiencji.

Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych takich jak: na rzecz chorych  dzieci i ofiar  tsunami.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Gręboszowie zaprasza na wernisaż prac malarskich Zofii Misiaszek – Sałańskiej, który odbędzie się w sobotę 30 września br. o godzinie 16.00. Zofia Misiaszek-Sałańska pochodzi z Kozłowa, gmina Gręboszów, obecnie mieszka na Śląsku w Gliwicach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem Malarstwa i grafiki uczył ją prof. A. Waloch, rzeźby prof. Fajkosz- uczeń prof. X. Dunikowskiego oraz prof. K. Gąsienica- Szostak. W latach 80-tych była członkiem grupy plastycznej „KOLORYT” od 1991 roku związana jest z gliwicką grupą „FAUN” w której przez pewien czas była V-ce prezesem. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne, ale też pastele, wykonuje rysunek ołówkiem. Maluje portrety z żywego modela i ze zdjęć, konie, kwiaty, pejzaże, martwe natury. Ukończyła 3 letni kurs ikonopisania III stopnia u o. o Jezuitów w Krakowie przy Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej ECCLESSIA. Miała 26 wystaw indywidualnych, 57 zbiorowych i 14 poplenerowych. Obrazy wystawiała w Krakowie, Warszawie, w Szczecinie, w Brzózkach nad zalewem Szczecińskim, Zakopanem, Tychach, Zebrzydowicach, na zamku w Toszku, Katowicach, w muzeum w Pyskowicach, w Brennej, w Górkach Wielkich w Dworze Kossaków. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą: w Watykanie, na Węgrzech, w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Anglii , Czechach, Zakopanem, w Hucie Batory w Chorzowie, w Urzędzie miasta w Świętochłowicach, w Mikołowie, w Centrum zdrowia Dziecka w Warszawie. Osobiście ofiarowała ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora Ojcu św. J. Pawłowi II na prywatnej  audiencji. Jej obrazy brały udział w aukcjach dobroczynnych takich jak: na rzecz chorych  dzieci i ofiar  tsunami.                 Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 14.09.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe