Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
15 kwietnia
temperatura: 10°C
wiatr: 5,9 km/h
opady: 0,0 mm

Wkrótce w sprzedaży 88. numer Gazety Gręboszowskiej

Wkrótce ukaże się w sprzedaży 88. numer Gazety Gręboszowskiej, który będzie można nabyć w placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej. W aktualnym wydaniu Gazety Gręboszowskiej znajdą Państwo relacje z otwarcia nowego mostu na Wiśle, łączącego miejscowości Nowy Korczyn i Borusową. Otwarcie mostu oznaczało również zamknięcie funkcjonującej do tej pory – w tym miejscu – przeprawy promowej i zakończenie działalności firmy Bosman, która przez wiele lat odpowiadała za transport osób i pojazdów pomiędzy skrajnymi brzegami Wisły. Dlatego publikujemy wspomnienia osób przez lata tworzących tą firmę.

W 88. numerze zamieszczamy również informacje dotyczące realizowanych i planowanych inwestycji na terenie gminy Gręboszów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na projekt budowy nowego budynku przedszkola, na realizację którego gmina Gręboszów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych w wysokości 2,5 mln zł.

Tradycyjnie jak w każdym numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy materiały poświęcone historii naszej gminy i osób z nią związanych. Tym samym możecie Państwo przeczytać ostatnią 4. część wspomnień Jakuba Bojki z okresu okupacji rosyjskiej oraz tekst „Gręboszów dawniej a dzisiaj” autorstwa Jana Gątkiewicza. Ponadto wspominamy o wyjątkowym jubileuszu 40-lecia działalności Stowarzyszenia Parafii Gręboszów w Chicago.

W 88. numerze Gazety Gręboszowskiej przypominamy sylwetki zmarłych: księdza prałata Józefa Poręby i siostry zakonnej Marii Moryl.

W Gazecie Gręboszowskiej nie zabraknie również informacji z imprez kulturalnych i sportowych, jakie miały miejsce na terenie naszej gminy.

 

 

Gazeta 88.jpg

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.02.2021 r.

Wkrótce ukaże się w sprzedaży 88. numer Gazety Gręboszowskiej, który będzie można nabyć w placówkach handlowych w Gręboszowie i Woli Żelichowskiej. W aktualnym wydaniu Gazety Gręboszowskiej znajdą Państwo relacje z otwarcia nowego mostu na Wiśle, łączącego miejscowości Nowy Korczyn i Borusową. Otwarcie mostu oznaczało również zamknięcie funkcjonującej do tej pory – w tym miejscu – przeprawy promowej i zakończenie działalności firmy Bosman, która przez wiele lat odpowiadała za transport osób i pojazdów pomiędzy skrajnymi brzegami Wisły. Dlatego publikujemy wspomnienia osób przez lata tworzących tą firmę. W 88. numerze zamieszczamy również informacje dotyczące realizowanych i planowanych inwestycji na terenie gminy Gręboszów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na projekt budowy nowego budynku przedszkola, na realizację którego gmina Gręboszów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji lokalnych w wysokości 2,5 mln zł. Tradycyjnie jak w każdym numerze Gazety Gręboszowskiej zamieszczamy materiały poświęcone historii naszej gminy i osób z nią związanych. Tym samym możecie Państwo przeczytać ostatnią 4. część wspomnień Jakuba Bojki z okresu okupacji rosyjskiej oraz tekst „Gręboszów dawniej a dzisiaj” autorstwa Jana Gątkiewicza. Ponadto wspominamy o wyjątkowym jubileuszu 40-lecia działalności Stowarzyszenia Parafii Gręboszów w Chicago. W 88. numerze Gazety Gręboszowskiej przypominamy sylwetki zmarłych: księdza prałata Józefa Poręby i siostry zakonnej Marii Moryl. W Gazecie Gręboszowskiej nie zabraknie również informacji z imprez kulturalnych i sportowych, jakie miały miejsce na terenie naszej gminy.             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 15.02.2021 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe