Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
piątek
7 października
temperatura: 9°C
wiatr: 4,8 km/h
opady: 0,0 mm

Wsparcie dla nauki zdalnej – projekt „Zdalna szkoła”

W ostatnich dniach gmina Gręboszów przystąpiła do konkursu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Operatorem konkursu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.  W ramach tego konkursu pozyskano grant w wysokości 45 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej, tak dla uczniów nie mających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym, jak i nauczycieli. Kwota grantu przeznaczona na zakup sprzętu została decyzją Wójta Gminy zwiększona o ponad 30 tysięcy złotych.

Po rozpoznaniu zapotrzebowania, zakupiono 16 komputerów stacjonarnych oraz 20 laptopów które zostaną przekazane do dyspozycji Szkole Podstawowej im. Henryka Sucharskiego w Gręboszowie i Przedszkola Publicznego w Gręboszowie.

Po sprawdzeniu i ocenie technicznej przekazano już komputery stacjonarne, a obecnie trwa jeszcze przegląd laptopów które w ciągu najbliższych dni trafią do wytypowanych przez dyrekcję uczniów.

 

 

Zdalna szkola.jpg

 

Logo.jpg

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.04.2020 r.

W ostatnich dniach gmina Gręboszów przystąpiła do konkursu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Operatorem konkursu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.  W ramach tego konkursu pozyskano grant w wysokości 45 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej, tak dla uczniów nie mających warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym, jak i nauczycieli. Kwota grantu przeznaczona na zakup sprzętu została decyzją Wójta Gminy zwiększona o ponad 30 tysięcy złotych. Po rozpoznaniu zapotrzebowania, zakupiono 16 komputerów stacjonarnych oraz 20 laptopów które zostaną przekazane do dyspozycji Szkole Podstawowej im. Henryka Sucharskiego w Gręboszowie i Przedszkola Publicznego w Gręboszowie. Po sprawdzeniu i ocenie technicznej przekazano już komputery stacjonarne, a obecnie trwa jeszcze przegląd laptopów które w ciągu najbliższych dni trafią do wytypowanych przez dyrekcję uczniów.               Wprowadzenie: Marcin Janowiec 22.04.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe