Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
Monday
15 kwietnia
temperatura: 10°C
wiatr: 5,9 km/h
opady: 0,0 mm

Wymiana listów intencyjnych

W dniu 30 sierpnia br. w Ujściu Jezuickim po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu tablicy informacyjnej, upamiętniającej żołnierzy chorwackich poległych w maju 1915 roku, pochowanych na cmentarzu wojennym, miało miejsce wystąpienie Nikoli Tominaca zastępcy burmistrza Miasta Dugo Selo w województwie zagrzebskim, w Chorwacji który przekazał List intencyjny w sprawie nawiązania przyjaźni i współpracy z Gminą Gręboszów. Z kolei Krzysztof Gil wójt gminy Gręboszów odnosząc się do listu burmistrza Dugo Sela przekazał odpowiedź w której wyraził swoje szczere zadowolenia z podjętej inicjatywy.

W swoich wystąpieniach obaj samorządowcy deklarowali chęć podpisania porozumienia o współpracy w obszarze wymiany młodzieży, pogłębiania wiedzy o swoich krajach, prezentacji pielęgnowanych swoich tradycjach i kulturze a także gospodarczej.

Krzysztof Gil stwierdził m.in., że zamierza w najbliższym czasie przedstawić inicjatywę współpracy na sesji Rady Gminy Gręboszów która będzie mogła w tej sprawie podjąć stosowną uchwałę.

 

Wymiana listow intencyjnych 1.JPG

Wymiana listow intencyjnych 2.JPG

Wymiana listow intencyjnych 3.JPG

 

Wymiana listow intencyjnych 4.jpg

Wymiana listow intencyjnych 5.jpg

Wymiana listow intencyjnych 6.jpgWymiana listow intencyjnych 7.jpg

 

 

 

 

 

Opracowanie: Zdzisław Kogut

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.09.2020 r.

W dniu 30 sierpnia br. w Ujściu Jezuickim po uroczystym odsłonięciu i poświęceniu tablicy informacyjnej, upamiętniającej żołnierzy chorwackich poległych w maju 1915 roku, pochowanych na cmentarzu wojennym, miało miejsce wystąpienie Nikoli Tominaca zastępcy burmistrza Miasta Dugo Selo w województwie zagrzebskim, w Chorwacji który przekazał List intencyjny w sprawie nawiązania przyjaźni i współpracy z Gminą Gręboszów. Z kolei Krzysztof Gil wójt gminy Gręboszów odnosząc się do listu burmistrza Dugo Sela przekazał odpowiedź w której wyraził swoje szczere zadowolenia z podjętej inicjatywy. W swoich wystąpieniach obaj samorządowcy deklarowali chęć podpisania porozumienia o współpracy w obszarze wymiany młodzieży, pogłębiania wiedzy o swoich krajach, prezentacji pielęgnowanych swoich tradycjach i kulturze a także gospodarczej. Krzysztof Gil stwierdził m.in., że zamierza w najbliższym czasie przedstawić inicjatywę współpracy na sesji Rady Gminy Gręboszów która będzie mogła w tej sprawie podjąć stosowną uchwałę.               Opracowanie: Zdzisław Kogut Wprowadzenie: Marcin Janowiec 07.09.2020 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe