Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
czwartek
6 października
temperatura: 14°C
wiatr: 15,3 km/h
opady: 0,0 mm

Wyniki Konkursu Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy

Już od 24 lat Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa organizuje Konkurs Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy, by kultywować tą bez wątpienia wyjątkową i piękną tradycję. Z roku na rok cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Gręboszów. W tym roku bardzo mocno w konkurs zaangażowały się Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Senior + w Hubenicach oraz dzieci i młodzież naszej gminy. W środę 10 kwietnia br. komisja jury pod przewodnictwem Moniki Kilian oceniła prace plastyczne jakie napłynęły na Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: przedszkola i szkoła podstawowa klasy I-III

I miejsce ex aequo:

Aniela Siąkała

Martyna Janowiec

Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa młodsza

Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa II

II miejsce ex.:

Gabriela i Wiktoria Kowynia

Jaś Cabaj

III miejsce ex.:

Jakub Boroniec

Michał Marcinkowski

Kategoria: szkoła podstawowa klasy IV – VIII i gimnazjum

I miejsce ex aequo:

Rafał Światłowski

Konrad Topór

Patrycja i Kamil Grabiec

Aleksandra Smolik

Martyna Ciepiela

Wiktoria i Amelia Seruś

Gabriela Woźniak

Placówka Wsparcia Dziennego w Gręboszowie

II miejsce ex.:

Damian Gaweł

Sebastian Smolik

Martyna Sojka

Szymon i Paweł Marcinkowski

Natalia i Monika Zawada

III miejsce ex. :

Oliwia Dąbroś

Liwiusz Woźniak

Szymon Nagórzański

Kacper Wąż i Filip Gaweł

Anna Łoboda

Kategoria: dorośli

I miejsce ex. aequo:

Klub Senior + w Hubenicach

KGW Ujście Jezuickie

Irena Gruchała i Anna Boroniec – KGW Wola Gręboszowska

Małgorzata Kowal

Anna Kochańczyk – KGW Lubiczko

KGW Biskupice

KGW Gręboszów

II miejsce ex.:

Jadwiga Stoch-Michna – KGW Wola Gręboszowska

Katarzyna Mosio – KGW Wola Gręboszowska

Anna Majocha – KGW Wola Gręboszowska

Maria Kowal KGW – Lubiczko

Lucyna Zając KGW – Lubiczko

KGW Bieniaszowice – Okręg

III miejsce ex.:

Bożena Dubiel – KGW Lubiczko

Danuta Gaweł – KGW Wola Gręboszowska

Maria Pyrczak – KGW Wola Gręboszowska

Wyróżnienie specjalne

Czesława Smolik – KGW Lubiczko

 

 

 

 

 

 

Opracowanie: Wiesław Lizak

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.04.2019 r.

Już od 24 lat Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa organizuje Konkurs Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy, by kultywować tą bez wątpienia wyjątkową i piękną tradycję. Z roku na rok cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Gręboszów. W tym roku bardzo mocno w konkurs zaangażowały się Koła Gospodyń Wiejskich, Klub Senior + w Hubenicach oraz dzieci i młodzież naszej gminy. W środę 10 kwietnia br. komisja jury pod przewodnictwem Moniki Kilian oceniła prace plastyczne jakie napłynęły na Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. A oto wyniki w poszczególnych kategoriach: Kategoria: przedszkola i szkoła podstawowa klasy I-III I miejsce ex aequo: Aniela Siąkała Martyna Janowiec Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa młodsza Publiczne Przedszkole w Gręboszowie grupa II II miejsce ex.: Gabriela i Wiktoria Kowynia Jaś Cabaj III miejsce ex.: Jakub Boroniec Michał Marcinkowski Kategoria: szkoła podstawowa klasy IV – VIII i gimnazjum I miejsce ex aequo: Rafał Światłowski Konrad Topór Patrycja i Kamil Grabiec Aleksandra Smolik Martyna Ciepiela Wiktoria i Amelia Seruś Gabriela Woźniak Placówka Wsparcia Dziennego w Gręboszowie II miejsce ex.: Damian Gaweł Sebastian Smolik Martyna Sojka Szymon i Paweł Marcinkowski Natalia i Monika Zawada III miejsce ex. : Oliwia Dąbroś Liwiusz Woźniak Szymon Nagórzański Kacper Wąż i Filip Gaweł Anna Łoboda Kategoria: dorośli I miejsce ex. aequo: Klub Senior + w Hubenicach KGW Ujście Jezuickie Irena Gruchała i Anna Boroniec – KGW Wola Gręboszowska Małgorzata Kowal Anna Kochańczyk – KGW Lubiczko KGW Biskupice KGW Gręboszów II miejsce ex.: Jadwiga Stoch-Michna – KGW Wola Gręboszowska Katarzyna Mosio – KGW Wola Gręboszowska Anna Majocha – KGW Wola Gręboszowska Maria Kowal KGW – Lubiczko Lucyna Zając KGW – Lubiczko KGW Bieniaszowice – Okręg III miejsce ex.: Bożena Dubiel – KGW Lubiczko Danuta Gaweł – KGW Wola Gręboszowska Maria Pyrczak – KGW Wola Gręboszowska Wyróżnienie specjalne Czesława Smolik – KGW Lubiczko Zdjęcia z wydarzenia             Opracowanie: Wiesław Lizak Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.04.2019 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe