Gmina Gręboszów
Pogoda w Gminie Gręboszów
wtorek
4 października
temperatura: 9°C
wiatr: 11,5 km/h
opady: 0,0 mm

Zapraszamy na wykłady w ramach projektu „Aktywne Powiśle”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie  zaprasza  do  udziału w dwóch wykładach w ramach projektu, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szkolenia skierowane są do osób powyżej  50 roku życia, zamieszkujących tereny wiejskie, ale też wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego i dotyczy aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu.

Program obejmie trzy bloki tematyczne:

  • Miejsce i rola stowarzyszeń jako organizacji pozarządowych w systemie gospodarki wolnorynkowej i strukturach ekonomii społecznej,
  • „STATUT JAKO WIODĄCY DROGOWSKAZ STOWARZYSZENIA” - powstawanie i funkcjonowanie NGO w warunkach określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Elementy obowiązkowe i informacje praktyczne,
  • „POMOC W TWORZENIU I DZIAŁANIU NGO” - prezentacja możliwości skorzystania z nieodpłatnych usług (m.in. doradztwo, szkolenia, granty) dostępnych w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski”.

Wykłady poprowadzi Pani Grażyna Wiatr od wielu lat związana z sektorem pozarządowym, m.in. z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra, Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz  Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Nagrodzona za działalność  w tym sektorze Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od ponad 15 lat specjalizuje się w realizacji projektów współfinansowanych ze środków publicznych.

Wykłady odbędą się w dwóch terminach:

  • 25 września 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5 (sala narad), w godzinach od 10:00 do 13:00,
  • 27 września 2017 r. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Breń 1, 33-210 Olesno, w godzinach od 10:00 do 13:00.

files/pliki/aktualnosci/2017/09wrzesien/Zapraszamy na wyklady w ramach projektu „Aktywne Powisle”/aktywne powisle.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.09.2017 r.

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie  zaprasza  do  udziału w dwóch wykładach w ramach projektu, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Szkolenia skierowane są do osób powyżej  50 roku życia, zamieszkujących tereny wiejskie, ale też wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego i dotyczy aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. Program obejmie trzy bloki tematyczne: Miejsce i rola stowarzyszeń jako organizacji pozarządowych w systemie gospodarki wolnorynkowej i strukturach ekonomii społecznej, „STATUT JAKO WIODĄCY DROGOWSKAZ STOWARZYSZENIA” - powstawanie i funkcjonowanie NGO w warunkach określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. Elementy obowiązkowe i informacje praktyczne, „POMOC W TWORZENIU I DZIAŁANIU NGO” - prezentacja możliwości skorzystania z nieodpłatnych usług (m.in. doradztwo, szkolenia, granty) dostępnych w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski”. Wykłady poprowadzi Pani Grażyna Wiatr od wielu lat związana z sektorem pozarządowym, m.in. z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego, Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Regionalnych eMagra, Polskim Towarzystwem Informatycznym oraz  Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”. Nagrodzona za działalność  w tym sektorze Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od ponad 15 lat specjalizuje się w realizacji projektów współfinansowanych ze środków publicznych. Wykłady odbędą się w dwóch terminach: 25 września 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Berka Joselewicza 5 (sala narad), w godzinach od 10:00 do 13:00, 27 września 2017 r. w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, Breń 1, 33-210 Olesno, w godzinach od 10:00 do 13:00.                 Wprowadzenie: Marcin Janowiec 19.09.2017 r.
Gręboszów z lotu ptaka
Urząd Gminy Gręboszów
tel. 14 641 60 02
pozostałe dane kontaktowe